притисни ентер »

Ни срам, ни извинување од Џафери за скандалозното однесување и вулгарностите
Ни срам, ни извинување од Џафери за скандалозното однесување и вулгарностите

Ни срам, ни извинување од Џафери за скандалозното однесување и вулгарностите

Претседателот на Собранието, Талат Џафери не им се извини на собраниските службеници кои ги пцуеше и навредуваше, а бидејќи очигледно нема срам за ваквото недолично однесување, нема ни извинување до граѓаните, кои му даваат плата. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (Аудио) Објавена снимка во која Џафери вика и пцуе по вработени во Собрание, ВМРО ДПМНЕ бара оставка Наместо

КСС: Случката со Џафери е олицотворение на односот на функционерите на власта кон вработените

КСС: Случката со Џафери е олицотворение на односот на функционерите на власта кон вработените

Реакција на КСС на објавената снимка на која се слуша гласот на претседателот на Собранието Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија има морална и етичка обврска да реагира на крајно вулгарниот однос на Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери. Вчерашниот настан којшто е пренесен преку социјалните мрежи е со крајно

Дали и каква одговорност треба да понесе спикерот Џафери?

Дали и каква одговорност треба да понесе спикерот Џафери?

Embedded video for Дали и каква одговорност треба да понесе спикерот Џафери? Мобинг или само една жестока реакција во афект? Експертите поделени за снимката на која се слуша како претседателот на Собранието вика по вработени од обезбедувањето во Законодавниот дом. Аријанит Џафери смета дека оставка е најмалку што спикерот може да направи. Алберт Муслиу,

Со навреди и понижување не се разговара ни со животни: Однесувањето на Џафери ја отслукува реалноста на властодршците во Македонија

Со навреди и понижување не се разговара ни со животни: Однесувањето на Џафери ја отслукува реалноста на властодршците во Македонија

Со навреди и понижување не се разговара ни со животни: Однесувањето на Џафери ја отслукува реалноста на властодршците во Македонија Срамно и крајно понижувачко однесување на собранискиот спикер Талат Џафери кон собраниското обезбедување. Имено во текот на вчерашниот ден на социјалните мрежи се појави снимка на која се слуша гласто на спикерот Талат

Скандалозна снимка со Талат Џафери, од неговиот кабинет без објаснување, премиерот нема коментар

Скандалозна снимка со Талат Џафери, од неговиот кабинет без објаснување, премиерот нема коментар

-Сите службеници, конкретно од седниците, веднаш кај мене. Освен од седниците,сите што седат таму, сите, до последниот. Вие што земате плата и си играте тука. Ајде бегај, бегај таму, бегај…ќути, да ти….Што бараш овде? Ајде бегај, надвор!, ова се зборовите на претседателот на Собарнието Талат Џафери. На социјалните мрежи кружи аудио снимка каде се слуша

Се јавија од кабинетот на Џафери за снимката: Кабает е тој што не го исклучил тонот и не ја прекинал снимката

Се јавија од кабинетот на Џафери за снимката: Кабает е тој што не го исклучил тонот и не ја прекинал снимката

Претседателот на Собранието Талат Џафери нема да дава никаква изјава денеска за новинарите во врска со вчерашниот инцидент, велат од кабинетот на спикерот во изјава за „Слободен печат“. Ваквиот став следи откако во јавноста се појави снимка од пленарна седница на која се слуша како претседателот на Законодавниот дом, Талат Џафери, со вулгарности и

Талат Џафери вулгарно кон собраниските службеници

Талат Џафери вулгарно кон собраниските службеници

Молк од кабинетот на собранискиот спикер Џафери во врска со снимката која вчера вечер ја овјавија дел од медиумите  на која се слуша вербална расправа со повишен тон и навреди. Во краткиот одговор кој го дадоа собраниските служби на новинарските прашања денеска само посочија дека Џафери нема да даде изјава во врска со оваа снимка . Опозициската ВМРО-ДПМНЕ

Ковачевски: Снимката со Џафери ја слушнав, но не можам да ја коментирам зошто не се гледа со кого разговара

Ковачевски: Снимката со Џафери ја слушнав, но не можам да ја коментирам зошто не се гледа со кого разговара

Премиерот, Димитар Ковачевски, ја видел снимката на која се слуша гласот на претседателот на Собранието, Талат Џафери, но не сакаше да ја коментира. var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]); Одговарајќи на новинарско прашање за снимката, Ковачевски рече дека не може

Ковачевски ја видел снимката од парламентот, ама на неа ништо не се гледало

Ковачевски ја видел снимката од парламентот, ама на неа ништо не се гледало

Без коментар денеска беше премиерот Димитар Ковачевски за појавувањето на снимка на која се слуша глас, за кој опозицијата вели дека е на собранискиот претседател Талат Џафери, а кој со навреди им се обраќа на собраниските службеници. Одговарајќи на новинарско прашање за снимката при денешната посета на Велес, Ковачевски рече дека не може да даде конкретен