притисни ентер »

Потпретседателот на Малави загина во авионска несреќа
Потпретседателот на Малави загина во авионска несреќа

Потпретседателот на Малави загина во авионска несреќа

Фото: Принтскрин Потпретседателот на Малави, д-р Саулос Чилима, загина заедно со уште девет лица во авионска несреќа, објавија светските медиуми. Како што пренесува „ЦБС Њус“, во авионот што се урна била и неговата сопруга, а претседателскиот кабинет преку соопштение потврди дека сите патници загинале во авионската несреќа Претседателот Лазар Чаквера

Потпретседателот на Малави е мртов, пронајден паднатиот авион

Потпретседателот на Малави е мртов, пронајден паднатиот авион

Потпретседателот на Малави, д-р Саулос Чилима, загина заедно со уште девет лица во авионска несреќа, јавуваат светските медиуми. Како што пренесува CBS News, во авионот што се урна била и неговата сопруга, а претседателскиот кабинет преку соопштение потврди дека сите патници загинале во авионската несреќа. Претседателот Лазар Чаквера прогласи ден на

Пронајден авионот на потпретседателот на Малави целосно уништен, сите се загинати

Пронајден авионот на потпретседателот на Малави целосно уништен, сите се загинати

Потпретседателот на Малави, д-р Саулос Чилима, загина заедно со уште девет лица во авионска несреќа, јавуваат светските медиуми. Како што пренесува CBS News, во авионот што се урна била и неговата сопруга, а претседателскиот кабинет преку соопштение потврди дека сите патници загинале во авионската несреќа. Претседателот Лазар Чаквера прогласи ден на

Загина потпретседателот на Малави

Загина потпретседателот на Малави

Потпретседателот на Малави Саулос Чилима (51) и уште девет лица загинаа во авионска несреќа, соопшти денеска претседателот на таа африканска земја Лазарус Чаквера. Остатоците од воениот авион со потпретседателот Чилиму се пронајдени во планинска област на северот на земјата, по еднодневна потрага, пренесе АП. За време на телевизиското обраќање до нацијата,

Пронајдено телото на потпретседателот на Малави по авионската несреќа

Пронајдено телото на потпретседателот на Малави по авионската несреќа

Потпретседателот на Малави, Саулос Чилима (51) и уште девет лица загинаа во авионска несреќа, соопшти денеска претседателот на таа африканска земја, Лазарус Чаквера. Остатоците од воениот авион со потпретседателот Чилиму се пронајдени во планинска област на северот на земјата, по еднодневна потрага, пренесоа американските медиуми. За време на телевизиското

Потпретседателот на Малави загина во авионска несреќа

Потпретседателот на Малави загина во авионска несреќа

Потпретседателот на Малави, д-р Саулос Чилима, загина заедно со уште девет лица во авионска несреќа, објавија светските медиуми. Како што пренесува „ЦБС Њус“, во авионот што се урна била и неговата сопруга, а претседателскиот кабинет преку соопштение потврди дека сите патници загинале во авионската несреќа Претседателот Лазар Чаквера прогласи ден на

Пронајден авионот на потпретседателот на Малави целосно уништен, сите се загинати

Пронајден авионот на потпретседателот на Малави целосно уништен, сите се загинати

Потпретседателот на Малави, д-р Саулос Чилима, загина заедно со уште девет лица во авионска несреќа, јавуваат светските медиуми. Како што пренесува CBS News, во авионот што се урна била и неговата сопруга, а претседателскиот кабинет преку соопштение потврди дека сите патници загинале во авионската несреќа.Претседателот Лазар Чаквера прогласи ден на

Загина потпретседателот на Малави

Загина потпретседателот на Малави

Потпретседателот на Малави, Саулос Чилима (51), и уште девет лица загинаа во авионска несреќа, соопшти денеска претседателот на таа африканска земја, Лазарус Чаквера. Остатоците од воениот авион со потпретседателот Чилиму се пронајдени во планинска област на северот на земјата по еднодневна потрага, пренесе АП. За време на телевизиското обраќање до

Загина потпретседателот на Малави заедно со уште девет лица во авионска несреќа

Загина потпретседателот на Малави заедно со уште девет лица во авионска несреќа

Потпретседателот на Малави, д-р Саулос Чилима, загина заедно со уште девет лица во авионска несреќа, јавуваат светските медиуми. Како што пренесува CBS News, во авионот што се урна била и неговата сопруга, а претседателскиот кабинет преку соопштение потврди дека сите патници загинале во авионската несреќа. Претседателот Лазар Чаквера прогласи ден на

Потпретседателот на Малави загина во авионска несреќа со сопругата: Пронајдени остатоците од авионот

Потпретседателот на Малави загина во авионска несреќа со сопругата: Пронајдени остатоците од авионот

Чилима (51) во Малави се гледаше како можен кандидат за претседателските избори следната година. Потпретседателот на Малави, д-р Саулос Чилима и девет други, вклучително и неговата сопруга, загинаа кога нивниот авион се урна во планинскиот венец Чикангава, соопшти владата. Претседателот на Малави, Лазарус Чаквера, го прогласи денeшниот ден за ден на