притисни ентер »

2021 Nissan GT-R50 By Italdesign: моќен Јапонец во италијански костум / ФОТО+ВИДЕО
2021 Nissan GT-R50 By Italdesign: моќен Јапонец во италијански костум / ФОТО+ВИДЕО

2021 Nissan GT-R50 By Italdesign: моќен Јапонец во италијански костум / ФОТО+ВИДЕО

Производот од оваа соработка е овој феноменален Nissan GT-R50 by Italdesign супер спортски автомобил, чија концептна верзија за прв пат беше прикажана во 2018 година. Причината за сето ова лежи во два броја 50 односно одбележувањето на две годишнини: 50-тиот роденден на култниот Nissan модел и 50-годишнината од постоењето на компанијата Italdesign

Официјално деби на Nissan GT-R50 by Italdesign

Официјално деби на Nissan GT-R50 by Italdesign

Откако официјалната премиера на Nissan GT-R050 беше откажана поради состојбата со Ковид-19, спектакуларниот автомобил конечно го доживеа своето официјално деби – и ќе чини од 990.000 Евра! Двете компании вчера официјално го покажаа новиот автомобил со уникатна каросерија. Неговото официјално (и целосно име) е Nissan GT-R50 by Italdesign, а локацијата

NIssan GT-R50 – ѕвер од скоро еден милион евра

NIssan GT-R50 – ѕвер од скоро еден милион евра

Share Tweet Share Share Email Comments Ексклузивниот спортски автомобил Nissan GT-R50, кој како концепт својата промоција ја имаше во 2018 година, доаѓа во ограничена сетија од вкупно 50 примероци. Nissan GT-R50 by Italdesign е настанат во чест на два јубилеја- 50ти роденден на легендата на Nissan, моделот „GT-R“ и половина век од постоењето на фирмата

Нисан „GT-R50“ чини скоро милион евра

Нисан „GT-R50“ чини скоро милион евра

Овој ексклузивен спортски автомобил доаѓа во ограничена сетија од вкупно 50 примероци. Нисан „GT-R50 by Italdesign “ дебитираше како концептен прототип во 2018 година. Автомобилот е настанат во чест на два јубилеја- 50ти роденден на легендата на Нисан, моделот „GT-R“ и половина век од постоењето на фирмата „Italdesign“. Автомобилот првобитно требало

Нисан „GT-R50“ чини скоро милион евра

Нисан „GT-R50“ чини скоро милион евра

Нисан „GT-R50 by Italdesign  “ дебитираше како концептен прототип во 2018 година. Автомобилот е настанат во чест на два јубилеја- 50ти роденден на легендата на Нисан, моделот „GT-R“ и половина век од постоењето на фирмата „Italdesign“. Автомобилот првобитно требало да биде прикажан пред публиката на саемот во Женева, на почетокот на март, но премиерата

Нисан „GT-R50“ чини скоро милион евра

Нисан „GT-R50“ чини скоро милион евра

Фото: Нисан „GT-R50“ чини скоро милион евра Овој ексклузивен спортски автомобил доаѓа во ограничена сетија од вкупно 50 примероци. Нисан „GT-R50 by Italdesign “ дебитираше како концептен прототип во 2018 година. Автомобилот е настанат во чест на два јубилеја- 50ти роденден на легендата на Нисан, моделот „GT-R“ и половина век од постоењето на фирмата

Јапонска механика и италијански дизајн: Ова е новиот Nissan GT-R50

Јапонска механика и италијански дизајн: Ова е новиот Nissan GT-R50

Јапонската компанија го претстави специјалното издание на познатиот модел GT-R кое е направено во соработка со познатото дизајнерско студио Italdesign. Јапонска механика и италијански дизајн – ова е навистина совршена комбинација. GT-R50 имавме прилика да го видиме во различни форми, но сега е прикажано конечното издание. Првобитно беше замислено овој

Nissan официјално го претстави специјалниот GT-R50 Italdesign

Nissan официјално го претстави специјалниот GT-R50 Italdesign

Јапонскиот производител Nissan го претстави специјалното издание на GT-R кое настана во соработка со дизајнерското студио Italdesign Во изминатиот период се појавуваа фотографии од прототипот и официјални рендери од продукцискиот модел , но сега Nissan официјално го претстави вистинскиот изглед на GT-R50 Italdesign. Ова е автомобилот кој двете компании