притисни ентер »

„ОД НИКОГО НЕ СУМ БАРАЛ АМНЕСТИЈА ЗА МЕНЕ“ Никола Груевски јавно го повика Стево Пендаровски да каже кој барал
„ОД НИКОГО НЕ СУМ БАРАЛ АМНЕСТИЈА ЗА МЕНЕ“ Никола Груевски јавно го повика Стево Пендаровски да каже кој барал

„ОД НИКОГО НЕ СУМ БАРАЛ АМНЕСТИЈА ЗА МЕНЕ“ Никола Груевски јавно го повика Стево Пендаровски да каже кој барал

„Од никого не сум побарал да бара амнестија за мене кај актуелниот претседател на Македонија Пендаровски“, напиша на Фејсбук поранешниот премиер Никола Груевски. Тој го повика претседателот на републиката Стево Пендаровски, кој даде изјава дека некои лица разговарале со него за моја амнестија, да соопшти јавно кој му барал амнестија за мене. „Ако тоа

Пендаровски да каже кој барал амнестија за него, вели Груевски

Пендаровски да каже кој барал амнестија за него, вели Груевски

По последните информации за измените во Кривичниот закони и измените во Законот за амнестија, поранешниот македонски премиер Никола Груевски се јави на својот фејсбук-профил и побара од Стево Пендаровски да каже кој барал аменситија за него. Во постот Груевски вели дека со актуелното раководство на ВМРО-ДПМНЕ нема никаква комуникација. „Од никого не

Груевски бара Пендаровски јавно да соопшти кој барал амнестија за него!

Груевски бара Пендаровски јавно да соопшти кој барал амнестија за него!

реклама Поранешниот премиер и екс лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски преку својот Фејсбук профил побара шефот на државата Стево Пендаровски јавно да каже кој барал амнестија за него. Во продолжение целиот статус на Груевски: реклама „1.Од никого не сум побарал да бара амнестија за мене кај актуелниот претседател на Македонија Пендаровски; 2.Го повикувам

Груевски: Немало никакви тајни средби за КЗ - Пендаровски да каже кој барал амнестија од него

Груевски: Немало никакви тајни средби за КЗ - Пендаровски да каже кој барал амнестија од него

Поранешниот премиер кој е во бегство во Будимпешта, Никола Груевски тврди дека немало никакви тајни средби со лидерот на ДУИ Али Ахмети и неговиот наследник, Зоран Заев на кои се разговарало за измени во Кривичниот закон. -Членот 353  како несоодветен на кривичното законодавство во ЕУ е споменуван неколку пати на маргините на други состаноци организирани

Артан Груби: Опозицијата побарала амнестија од Пендаровски за Никола Груевски

Артан Груби: Опозицијата побарала амнестија од Пендаровски за Никола Груевски

Првиот вицепремиер Артан Груби, во изјава за порталот „Zoom.mk“ вели дека точно е тоа дека актуелната опозицијата барала од Пендаровски амнестија за поранешнот премиер Никола Груевски. Да, точно е тоа. Претседателот на државата Пендаровски на еден од претходните состаноци, на кои што ги разгледувавме сите можности за да го продолжиме интеграцискиот

ГРУЕВСКИ: Не сум барал амнестија од Пендаровски, со раководството на ВМРО-ДПМНЕ немам контакти 3-4 години

ГРУЕВСКИ: Не сум барал амнестија од Пендаровски, со раководството на ВМРО-ДПМНЕ немам контакти 3-4 години

Никола ГРУЕВСКИ 1.Од никого не сум побарал да бара амнестија за мене кај актуелниот претседател на Македонија Пендаровски; 2.Го повикувам претседателот на републиката кој даде изјава дека некои лица разговарале со него за моја амнестија, да соопшти јавно кој му барал амнестија за мене. Ако тоа се случи, и ако тоа воопшто било така, потоа споменатите

Откако го прозваа Ахмети, Пендаровски и Заев – доцна вечерва се ОГЛАСИ и Никола Груевски: ИМА ШТО ДА КАЖЕ

Откако го прозваа Ахмети, Пендаровски и Заев – доцна вечерва се ОГЛАСИ и Никола Груевски: ИМА ШТО ДА КАЖЕ

1.Од никого не сум побарал да бара амнестија за мене кај актуелниот претседател на Македонија Пендаровски; 2.Го повикувам претседателот на републиката кој даде изјава дека некои лица разговарале со него за моја амнестија, да соопшти јавно кој му барал амнестија за мене. Ако тоа се случи, и ако тоа воопшто било така, потоа споменатите лица би ги замолил

Бомба од Груевски: Немам врска ниту комуникација со ова раководство на ВМРО-ДПМНЕ – Еве за кого се измените на КЗ!

Бомба од Груевски: Немам врска ниту комуникација со ова раководство на ВМРО-ДПМНЕ – Еве за кого се измените на КЗ!

Пишува поранешниот премиер Никола Груевски: 1.Од никого не сум побарал да бара амнестија за мене кај актуелниот претседател на Македонија Пендаровски; 2.Го повикувам претседателот на републиката кој даде изјава дека некои лица разговарале со него за моја амнестија, да соопшти јавно кој му барал амнестија за мене. Ако тоа се случи, и ако тоа воопшто