притисни ентер »

Џонсон и Трудо демантираа дека му се потсмевале на Трамп
Џонсон и Трудо демантираа дека му се потсмевале на Трамп

Џонсон и Трудо демантираа дека му се потсмевале на Трамп

Британскиот премиер Борис Џонсон го игнорираше новинарското прашање за видеото во кое тој заедно со канадскиот премиер и францускиот претседател, го исмева однесувањето на американскиот претседател Доналд Трамп. Во нивно друштво, во Бакингамската палата беа и холандскиот премиер, Марк Рутеи британската принцеза Ана, а се слуша како Трудо, по повод

ТРАМП ГО НАРЕЧЕ ТРУДО „ДВОЛИЧЕН“, го откажа пресот и го напушти Самитот на НАТО

ТРАМП ГО НАРЕЧЕ ТРУДО „ДВОЛИЧЕН“, го откажа пресот и го напушти Самитот на НАТО

Доналд Трамп реагираше бесно на видеото на кое светските лидери очигледно го исмеваат: тој го нарече Џастин Трудо „дволичен“, потоа ја откажа планираната прес-конференција и ја скрати својата посета на самитот на НАТО. Американскиот претседател беше запрашан дали го видел клипот во кој се чини дека неговите меѓународни колеги го исмеваа т за неговата

Трамп: Трудо е дволичен, иако ми изгледаше како добро момче

Трамп: Трудо е дволичен, иако ми изгледаше како добро момче

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска за канадскиот премиер изјави дека е дволичен, иако, вели, му изгледал како „добро момче“. Трамп ова го изјави во Лондон, каде се оддржува самитот на НАТО, а откако новинарите го замолија да ги прокоментира наводите дека Трудо, францускиот претседател Емануел Макрон и британскиот премиер Борис Џонсон, го

Џонсон демантира дека го коментирал однесувањето на Трамп

Џонсон демантира дека го коментирал однесувањето на Трамп

Британскиот премиер Борис Џонсон игнорираше денеска новинарско прашање околу видео снимка на која наводно тој, францускиот претседател Емануел Макрон и канадскиот премиер Џастин Трудо го коментираат однесувањето на американскиот претседател Доналд Трамп. Во медиумите денеска се појави видео снимка на која наводно се гледаат Трудо, Макрон, Џонсон, холандскиот

Џонсон и Трудо демантираа дека му се потсмевале на Трамп

Џонсон и Трудо демантираа дека му се потсмевале на Трамп

Британскиот премиер Борис Џонсон го игнорираше новинарското прашање за видеото во кое тој заедно со канадскиот премиер и францускиот претседател, го исмева однесувањето на американскиот претседател Доналд Трамп. Во нивно друштво, во Бакингамската палата беа и холандскиот премиер, Марк Рутеи британската принцеза Ана, а се слуша како Трудо, по повод

Џонсон демантира дека го коментирал однесувањето на Трамп

Џонсон демантира дека го коментирал однесувањето на Трамп

Британскиот премиер Борис Џонсон игнорираше денеска новинарско прашање околу видео снимка на која наводно тој, францускиот претседател Емануел Макрон и канадскиот премиер Џастин Трудо го коментираат однесувањето на американскиот претседател Доналд Трамп. Во медиумите денеска се појави видео снимка на која наводно се гледаат Трудо, Макрон, Џонсон, холандскиот

ТРАМП ГО НАРЕЧЕ ТРУДО „ДВОЛИЧЕН“, го откажа пресот и го напушти Самитот на НАТО

ТРАМП ГО НАРЕЧЕ ТРУДО „ДВОЛИЧЕН“, го откажа пресот и го напушти Самитот на НАТО

Доналд Трамп реагираше бесно на видеото на кое светските лидери очигледно го исмеваат: тој го нарече Џастин Трудо „дволичен“, потоа ја откажа планираната прес-конференција и ја скрати својата посета на самитот на НАТО. Американскиот претседател беше запрашан дали го видел клипот во кој се чини дека неговите меѓународни колеги го исмеваа т за неговата

Трамп се скара со Трудо на Самитот на НАТО и најави дека порано ќе Си оди од Лондон

Трамп се скара со Трудо на Самитот на НАТО и најави дека порано ќе Си оди од Лондон

Доналд Трамп го размрда единството на НАТО на Лидерскиот самит во Лондон откако канадскиот премиер Џастин Трудо го нарече „дволичен“, а францускиот претседател Емануел Макрон „гаден“, при што одржа ексклузивен собир само на оние членки на алијансата кои најмногу издвојуваат за одбрана. Американскиот претседател реагираше откако се појави снимка на

Трамп го напуштил самитот на НАТО - Макрон и Трудо го исмевале, американскиот претседател збеснал

Трамп го напуштил самитот на НАТО - Макрон и Трудо го исмевале, американскиот претседател збеснал

Изгледа дека дури ниту светските лидери не се плашат од малку трачеви во врска со своите колеги. Во текот на самитот на НАТО во Лондон, кој е значаен по неколку тешки состаноци меѓу премиерите и претседателите кои се собрале, посебно меѓу Доналд Трамп и францускиот колега Емануел Макрон. Сега се чини дека Макрон, кој го провоцирал Трамп опишувајќи