притисни ентер »

Дербито меѓу Баерн и Барселона нема да понуди спектакл каков што се очекуваше
Дербито меѓу Баерн и Барселона нема да понуди спектакл каков што се очекуваше

Дербито меѓу Баерн и Барселона нема да понуди спектакл каков што се очекуваше

Коронавирусот одново неконтролирано се шири во Германија, а одговорните луѓе на одредени региони планираат на своја рака да носат нови рестриктивни мерки за поголема заштита од пренесување на Ковид 19. Маркус Зодер како претседател на покраината Баварија најави лоши вести за периодот кој следи, што значи дека големото дерби меѓу Баерн Минхен и Барселона

Дербито меѓу Баерн и Барселона нема да биде понуди спектакл каков што се очекуваше

Дербито меѓу Баерн и Барселона нема да биде понуди спектакл каков што се очекуваше

Коронавирусот одново неконтролирано се шири во Германија, а одговорните луѓе на одредени региони планираат на своја рака да носат нови рестриктивни мерки за поголема заштита од пренесување на Ковид 19. Маркус Зодер како претседател на покраината Баварија најави лоши вести за периодот кој следи, што значи дека големото дерби меѓу Баерн Минхен и Барселона

Баварскиот премиер најави повторно затворање на стадионите

Баварскиот премиер најави повторно затворање на стадионите

Причината за ова е новото зголемување на бројот на заразени со коронавирус поради четвртиот бран на пандемијата. Седер ги дал забелешките пред состанокот на германските регионални претставници, додавајќи дека доколку не се постигне консензус, Баварија би можела сама да донесе таква одлука. „Фудбалските натпревари треба повторно да се играат без публика

Баерн Минхен ги затвора трибините на „Алијанц Арена“

Баерн Минхен ги затвора трибините на „Алијанц Арена“

Фудбалерите на Баерн Минхен во следниот период ќе играат пред празни трибини. Оваа одлука клубот ја донел откако премиерот на Баварија, Маркус Цедер најавил таква одлука по зголемување на бројот на нови случаи со коронавирусот во таа област. Цедер додаде дека сојузната држава ќе забрани присуство на навивачи, па дури и ако не постои договор на ниво

Разочарување за фановите: Баерн без публика ќе ја пречека Барселона

Разочарување за фановите: Баерн без публика ќе ја пречека Барселона

Баерн Минхен во последното коло, во Лигата на шампионите ќе ј а пречека Барселона пред празни трибини. Властите во покраината Баварија, објавија дека поради зголемениот број на заразени со коронавирусот, ќе бидат донесени нови мерки. Една од мерките ќе биде да се забрани публика на спортските натпревари. „Фудбалските натпревари треба повторно да се

Разочарувачка вест за фановите на Баерн Минхен и Барселона

Разочарувачка вест за фановите на Баерн Минхен и Барселона

Со рестрикциите ќе бидат опфатени и Агзбург и Гројтер Фурт, а на „Баварците“ во октомври им беше дозволен максимален капацитет за 75 илјади фанови на своите натпревари, меѓутоа зголемениот обем на заразата со ковид-19 придонесе за намалување на 25% од капацитетот минатата седмица. Новиот наплив на заразени со ковид-19 ги натера германските здравствени

Баерн поради пандемијата ќе игра пред празни трибини

Баерн поради пандемијата ќе игра пред празни трибини

Германскиот фудбалски шампион Баерн Минхен најверојатно во периодот што следи своите домашни натпревари ќе ги игра без публика, откако таква одлука поради зголемениот број заразени со коронавирус денеска најавија властите во сојузната покраина Баварија. Баварскиот премиер Маркус Зедер посочи дека оваа германска сојузна држава ќе забрани присуство на

Баерн без публика ќе ја пречека Барселона

Баерн без публика ќе ја пречека Барселона

Баерн, во последното коло, во Лигата на шампионите ќе ја пречека Барселона пред празни трибини. Властите во покраината Баварија, објавија дека поради зголемениот број на заразени со коронавирусот, ќе бидат донесени нови мерки. Една од мерките ќе биде да се забрани публика на спортските натпревари. Ова е позитивна вест за Барселона, која во последното

Баерн без публика ќе ја пречека Барселона

Баерн без публика ќе ја пречека Барселона

Баерн, во последното коло, во Лигата на шампионите ќе ја пречека Барселона пред празни трибини. Властите во покраината Баварија, објавија дека поради зголемениот број на заразени со коронавирусот, ќе бидат донесени нови мерки. Една од мерките ќе биде да се забрани публика на спортските натпревари. Ова е позитивна вест за Барселона, која во последното

Баерн поради пандемијата ќе игра пред празни трибини

Баерн поради пандемијата ќе игра пред празни трибини

Германија – Германскиот фудбалски шампион Баерн Минхен најверојатно во периодот што следи своите домашни натпревари ќе ги игра без публика, откако таква одлука поради зголемениот број заразени со коронавирус денеска најавија властите во сојузната покраина Баварија. Баварскиот премиер Маркус Зедер посочи дека оваа германска сојузна држава ќе забрани