притисни ентер »

Голден Арт КЛ7 е младински шампион на Македонија

Голден Арт КЛ7 е младински шампион на Македонија

Голден Арт КЛ7 е ракометен шампион во младинска конкуренција за сезона 2020/21. Голден Арт КЛ7 е ракометен шампион во младинска конкуренција за сезона 2020/21. Со четири победи во групната фаза против екипите на Аеродром, Металург РА, Македонија ЃП и Шампион, како и нерешениот резултат против Бутел, Голден Арт КЛ7 се пласира на завршниот турнир, кој

Mладински првак е Голден Арт КЛ7!

Mладински првак е Голден Арт КЛ7!

Екипата на Голден Арт КЛ7, кадетскиот првак од сезоната 2018/19 годинава стана младински шампион на Македонија. Екипата на Голден Арт КЛ7 го замени на тронот Металург 2 и од денеска е официјално младински првак на Македонија. Голден Арт КЛ7 предводен од во моментов најголемиот талент во оваа возрасна категорија, Емилијан Ѓорговски во полуфиналето го

Голден Арт КЛ7 е младински шампион на Македонија

Голден Арт КЛ7 е младински шампион на Македонија

Голден Арт КЛ7 е шампион во младинска конкуренција за сезона 2020/21. Со четири победи во групната фаза против екипите на Аеродром, Металург РА, Македонија ЃП и Шампион, како и нерешениот резултат против Бутел, Голден Арт КЛ7 се пласира на завршниот турнир, кој денес се одржа во Велес. Во полуфиналето момците на Игор Костевски го совладаа Еурофарм

Голден Арт КЛ7 е младински шампион на Македонија

Голден Арт КЛ7 е младински шампион на Македонија

Голден Арт КЛ7 е шампион во младинска конкуренција за сезона 2020/21. Со четири победи во групната фаза против екипите на Аеродром, Металург РА, Македонија ЃП и Шампион, како и нерешениот резултат против Бутел, Голден Арт КЛ7 се пласира на завршниот турнир, кој денес се одржа во Велес. Во полуфиналето момците на Игор Костевски го совладаа Еурофарм

Голден Арт КЛ7 е младински шампион на Македонија

Голден Арт КЛ7 е младински шампион на Македонија

Голден Арт КЛ7 е шампион во младинска конкуренција за сезона 2020/21. Со четири победи во групната фаза против екипите на Аеродром, Металург РА, Македонија ЃП и Шампион, како и нерешениот резултат против Бутел, Голден Арт КЛ7 се пласира на завршниот турнир, кој денес се одржа во Велес. Во полуфиналето момците на Игор Костевски го совладаа Еурофарм

Голден Арт КЛ7 е младински шампион на Македонија

Голден Арт КЛ7 е младински шампион на Македонија

Екипата на Голден Арт КЛ7 е нов шампион на Македонија во младинска категорија. Надежите на сега веќе поранешниот суперлигаш одиграа фантастичен турнир и без пораз го грабнаа шампионскиот трофеј. Со четири победи во групната фаза против екипите на Аеродром, Металург РА, Македонија ЃП и Шампион, како и нерешениот резултат против Бутел, Голден Арт КЛ7

Б-репрезентацијата почнува подготовки за првиот тест

Б-репрезентацијата почнува подготовки за првиот тест

Фото: Маја Јаневска-Илиева РАКОМЕТ Селекторот Лазаров повика млади ракометари што настапуваат во домашното првенство за мечевите со селекцијата на Србија во Ниш викендов Селекторот и капитен Кирил Лазаров денеска во Скопје на прв собир ќе ја има Б-репрезентацијата на Македонија во ракомет, која в сабота (18 часот) и в недела (16 ч.) во Ниш треба да