притисни ентер »

Вашингтон од -17 до победа над Лејкерси
Вашингтон од -17 до победа над Лејкерси

Вашингтон од -17 до победа над Лејкерси

Актуелните шампиони, ЛА Лејкерс, забележаа нов пораз во НБА лигата. Лејкерс, се поразени во својот дом, по дополнителните пет минути од Вашингтон со 124:127. За Лејкерси ова е четврти пораз на последните пет натпревари. Вашнигтон, во Лос Анџелес, се вратија од негативата од 17 поени, изборија продолжение, а потоа со поените на Расел Вестбрук на 11

Вашингтон од -17 до победа над Лејкерси

Вашингтон од -17 до победа над Лејкерси

Актуелните шампиони, ЛА Лејкерс, забележаа нов пораз во НБА лигата. Лејкерс, се поразени во својот дом, по дополнителните пет минути од Вашингтон со 124:127. За Лејкерси ова е четврти пораз на последните пет натпревари. Вашнигтон, во Лос Анџелес, се вратија од негативата од 17 поени, изборија продолжение, а потоа со поените на Расел Вестбрук на 11

Лејкерси прокоцкаа +17, Јута уфрли 28 тројки…

Лејкерси прокоцкаа +17, Јута уфрли 28 тројки…

Одличен меч во Стејплс центарот во кој Лос Анџелес Лејкерс успеаа да прокоцкаат огромна предност во мечот со Вашингтон Визардс, па и овозможија на Јута дополнително да се одлепи на врвот на Западната конференција. Лејкерси загубија со 124:127 и тоа по продолжението. Некако го „преживеаа“ регуларниот дел, успеаа да обезбедат продолжение, но таму не

Вашингтон од -17 до победа над Лејкерси

Вашингтон од -17 до победа над Лејкерси

Актуелните шампиони, ЛА Лејкерс, забележаа нов пораз во НБА лигата. Лејкерс, се поразени во својот дом, по дополнителните пет минути од Вашингтон со 124:127. За Лејкерси ова е четврти пораз на последните пет натпревари. Вашнигтон, во Лос Анџелес, се вратија од негативата од 17 поени, изборија продолжение, а потоа со поените на Расел Вестбрук на 11

Вашингтон им го нанесе третиот едноподруго пораз на ЛА Лејкерс

Вашингтон им го нанесе третиот едноподруго пораз на ЛА Лејкерс

Вашингтон славеше против ЛА Лејкерс со 127-124 дури по продолжение, во еден од синоќешните натпревари од НБА лигата. Визардс одиграа уште еден одличен натпревар, па после долга борба успеаја да запишат победа против актуелните шампиони. Лејкерс на полувремето имаа предност од 63-49, но во продолжението Вашингто успеа да дојде до израмнување во регуларниот

Јута го урна НБА рекордот во тројки, Лејкерси прокоцкаа „+17“!

Јута го урна НБА рекордот во тројки, Лејкерси прокоцкаа „+17“!

Лидерот во Западната конференција Јута ја забележа 25 победа доцна синоќа во НБА лигата откако со конечен резултат 132:110 го совлада Шарлот. Мичел ги водеше „џезерите“ на патот кон нов триумф со 23 поени (осум асистенции), разположени беа и неговите тимски колеги Инглс и Нианг со по 21 поен, а истиот учинок на спротивната страна за Хорнетси го имаа

Вашингтон од -17 до победа над Лејкерси

Вашингтон од -17 до победа над Лејкерси

Актуелните шампиони, ЛА Лејкерс, забележаа нов пораз во НБА лигата. Лејкерс, се поразени во својот дом, по дополнителните пет минути од Вашингтон со 124:127. За Лејкерси ова е четврти пораз на последните пет натпревари. Вашнигтон, во Лос Анџелес, се вратија од негативата од 17 поени, изборија продолжение, а потоа со поените на Расел Вестбрук на 11

Шампионот во проблеми: Лејкерс го запишаа третиот пораз во низа

Шампионот во проблеми: Лејкерс го запишаа третиот пораз во низа

Вашингтон дојде до прв триумф во „Стејплс центарот“ по речиси четири години откако славеше против Лејкерс со 127-124 по едно продолжение. Шампионот имаше водство од 17 разлика по првото полувреме, но во продолжението комплетно се распадна, па Визардс го искористија тоа за да стигнат до петтата победа по ред. Бредли Бил постигна 33 поени, додека Расел

Вашингтон му го нанесе третиот пораз во низа на Лејкерс

Вашингтон му го нанесе третиот пораз во низа на Лејкерс

Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс на домашен терен загубија од Вашингтон Визардс и тоа по продолженија со што влегоа во мини-криза со три порази во низа. Очигледно отсуството на Ентони Дејвис и Денис Шредер се голем хендикеп за актуелниот шампион каде Леброн Џејмс не е доволен на паркетот. Потврда за тоа е победата на Визардс во „Стејплс Сентр“ до

Одлични Визардси за трет пораз во низа на Лејкерси, Дончиќ и Хардвеј го водеа Далас до победа

Одлични Визардси за трет пораз во низа на Лејкерси, Дончиќ и Хардвеј го водеа Далас до победа

Вашингтон Визардзи изминатата веќер славеа против ЛА Лејкерси во одличен натпревар после продолженија со 127:124. Визардси одиграа уште еден одличен натпревар и успеаа после голема борба да дојдат до победа против актуелните НБА шампиони. Од самиот почеток гледавме изедначена кошарка и екипите се менуваа во водството и беше јасно дека не очекува одличен