притисни ентер »

Јаневски го претрпе првиот пораз со Исмаили
Јаневски го претрпе првиот пораз со Исмаили

Јаневски го претрпе првиот пораз со Исмаили

Гостите имаа пенал во првото полувреме, но не успеаја да погодат. Некогашниот селектор на македонската фудбалска репрезентација, Чеде Јаневски, го претрпе првиот пораз на кормилото на египетски Исмаили. По една победа и едно реми во домашното првенство, Исмаили под водство на нашиот стратег загуби во премиерниот меч од групната фаза на Африканската