Пелистер со ефикасно издание до победа над Пролет

Составот на Еурофарм Пелистер со ефикасно издание славеше над Пролет со 36:27 во 11. плејоф рунда во Суперлигата. „Зелено-белите“ имаа проблеми да се наметнат во првото полувреме и првиот дел го завршија со предност од само два гола (15-13), но во продолжението избраниците на Ангеловски покажаа зошто се шампиони и први фаворити за трофејот и дојдоа

Рутински триумф над Пролет: Е. Пелистер на три чекори до титулата

Ракометарите на Е. Пелистер се уште поблиску до нова шампионска титула откако вечерва славеа на гостувањето против Пролет со резултат 27-36. Фаворитската улога беше рутински одбранета, битолчани го контролираа резултатот од првата до последната минута и стигнаа до посакуваните бодови, по кои сега им недостигаат уште три победи за да го осигураат новиот

Еурофарм Пелистер чекор поблиску до титулата, Алкалоид ја доби голеадата против Охрид

Ракометарите на Еурофарм Пелистер продолжуваат да чекорат кон одбрана на шампионската титула и на три кола пред крајот на Супер лигата ја задржаа предноста од два бода пред Вардар. Битолчани вечерва без поголеми проблеми забележаа убедлива победа од 27-36 на гостувањето кај Пролет во Скопје. После минималните +2 на полувремето, 13-15, во вториот дел

Еурофарм Пелистер рутински го совлада Пролет и се врати на лидерското место

Ракометарите на Еурофарм Пелистер експресно се вратија на првата позиција на табелата во плеј-офот од Суперлигата. Шампионот соодветно одговори на победата на Вардар 1961 вчера попладне во Струга и вечерва на гостински терен беше сигурен против борбениот Пролет (24-36), кој ја продолжи „црната“ серија од сега веќе четири порази во низа. Комплетниот

Пелистер на три чекори до титулата, убедливо издание и против Пролет

Пелистер сигурно чекори кон одбрана на титулата, дојде до нова убедлива победа, овој пат над Пролет од 27-36. Битолчани се на три чекори до тронот, до крајот остануваат уште три кола. И овој пат Филип Кузмановски беше лидер кај победникот, постигна девет погодоци, додека на спротивната страна најефикасен кај Пролет беше младиот Димковски со осум постигнати

Вардар до врв го наполни голот на Струга

Двокраниот европски шампион Вардар стигна до нова победа во домашниот шампионат откако денеска славеше на гостувањето кај Струга со убедливи 15-36 во меч од 11. коло од плеј-офот во Суперлигата. Вардарци фуриозно го почнаа мечот па веќе по триесет минути игра имаа убедливи осум голови предност 8-16. Во вториот дел „вардаровата машинерија“ уште повеќе