притисни ентер »

Што му рече Ибра на Лукаку, а што Белгиецот му одговори на Швеѓанецот
Што му рече Ибра на Лукаку, а што Белгиецот му одговори на Швеѓанецот

Што му рече Ибра на Лукаку, а што Белгиецот му одговори на Швеѓанецот

Интер го победи Милан со 2-1 во Купот на Италија обезбеди полуфинале, го чека подобриот денеска од дуелот меѓу Јувентус и Спал. Пред крајот на првиот дел голем инцидент меѓу Ибрахимовиќ и Лукаку, наводно Швеѓанецот на Лукаку  му се обратил со зборовите, „Ти мало магаре“, по што ја навредил и неговата мајка, напаѓачот на Интер му вратил со  „Ќе те е*ам

Ериксен од слободен удар го “реши” Милан за куп- полуфинале на Интер

Ериксен од слободен удар го “реши” Милан за куп- полуфинале на Интер

Екипата на Интер патува во наредната фаза на Копа Италија , затоа што дојде до победа (2-1) во градското дерби со Милан и тоа во судиското надополнување на „Џузепе Меаца“. Џокер на Антонио Конте на оваа средба беше Кристијан Ериксен . Данецот кој е во немилост и влегува само од клупата за резерви, доби шанса во самиот финиш и со мајсторски слободен

Циркус во Милано: Ибра доби црвен картон, судијата се повреди

Циркус во Милано: Ибра доби црвен картон, судијата се повреди

Имаше неколку возбудувања на натпреварот од четвртфиналето на Купот на Италија меѓу Интер и Милан, а главни актери беа Златан Ибрахимовиќ, Ромелу Лукаку и судиската двојка Валери – Чифи. Главниот судија Паоло Валери беше главната ѕвезда на натпреварот на ривалите на Милан, од повеќе причини. Прво, на крајот на првото полувреме имаше инцидент помеѓу

Опасно било: Што си рекоа Ибра и Лукаку

Опасно било: Што си рекоа Ибра и Лукаку

Пред крајот и по завршувањето на првото полувреме од вечерашниот дуел меѓу Интер и Милан, двете ѕвезди на миланските екипи Златан Ибрахимовиќ и Ромелу Лукаку имаа своја вербална пресметка која за малку не прерасна во физички дуел. Двајцата си зборуваа во лице, се туркаа, а италијанските медиуми вечерва објавија што си рекоa еден на друг. „Оди и работи

Ибра му пцуел мајка на Лукаку, овој му рече „ќе те е*ам и тебе и жена ти“!

Ибра му пцуел мајка на Лукаку, овој му рече „ќе те е*ам и тебе и жена ти“!

Конфликтот на Ромелу Лукаку и Златан Ибрахимовиќ на миланското дерби во Копа Италија ќе биде топ-тема во италијанските медуми во наредниот период, а веќе почнаа да се појавуваат првите информации зошто овој немил настан беше инициран. Швеѓанецот, наводно, му ја опцул мајката на Лукаку на терен, а исто така го нарекол и „мало магаре“ . Белгиецот ја

ГОРИ ВО МИЛАНО: Инцидент помеѓу Ибрахимовиќ и Лукаку

ГОРИ ВО МИЛАНО: Инцидент помеѓу Ибрахимовиќ и Лукаку

Едно од најголемите дербија во Европа се игра во Италија, во натпреварувањето од Купот, каде Интер игра против Милан, а првото полувреме го одбележа инцидент. Главните улоги ги имаат двајцата најдобри напаѓачи во тимот, Ромелу Лукаку и Златан Ибрахимовиќ. Не е многу јасно што го предизвика инцидентот, а врз основа на видео клиповите се чини дека Ибрахимовиќ

Ибра го опцу Лукаку, Белгиецот збесна и сакаше да се тепа

Ибра го опцу Лукаку, Белгиецот збесна и сакаше да се тепа

Милан води со 1:0 на полувреме во првото четврфинале на Купот на Италија против градскиот ривал Интер со голот на Ибрахимовиќ. Сепак, во самата завршница на полувремето гледачите на тв-преносот беа сведоци на грди сцени на „Џузепе Меаца“. Ибрахимовиќ го опцу Лукаку, а Белгиецот почна да дивее и бара физичка пресметка со Швеѓанецот. Сè заврши, за среќа,

Мајсторија на Ериксен, Интер преку Милан до полуфинале во Купот!

Мајсторија на Ериксен, Интер преку Милан до полуфинале во Купот!

Екипата на Интер патува во наредната фаза на Копа Италија , затоа што дојде до победа (2-1) во градското дерби со Милан и тоа во судиското надополнување на „Џузепе Меаца“. Џокер на Антонио Конте на оваа средба беше Кристијан Ериксен . Данецот кој е во немилост и влегува само од клупата за резерви, доби шанса во самиот финиш и со мајсторски слободен