притисни ентер »

Цупара му донесе победа на Веспрем во дербито со Пик Сегед, Манасков остана на клупа
Цупара му донесе победа на Веспрем во дербито со Пик Сегед, Манасков остана на клупа

Цупара му донесе победа на Веспрем во дербито со Пик Сегед, Манасков остана на клупа

Унгарскиот првак Веспрем ја доби првата рунда од домашната пресметка со својот лут ривал, Пик Сегед, 29:28 (15:15), а голманот Владимир Цупара беше херојот на мечот, кој го одбрани ударот на Жоан Кањељас и му донесе победа на својот тим. Вистинско дерби одиграа тимовите предводени од двајцата шпански стратези, Давид Дејвис и Хуан Карлос Пастор, каде

Цупара му донесе победа на Веспрем во дербито со Пик Сегед, Манасков остана на клупа

Цупара му донесе победа на Веспрем во дербито со Пик Сегед, Манасков остана на клупа

Унгарскиот првак Веспрем ја доби првата рунда од домашната пресметка со својот лут ривал, Пик Сегед, 29:28 (15:15), а голманот Владимир Цупара беше херојот на мечот, кој го одбрани ударот на Жоан Кањељас и му донесе победа на својот тим. Вистинско дерби одиграа тимовите предводени од двајцата шпански стратези, Давид Дејвис и Хуан Карлос Пастор, каде

Цупара го одбрани Веспрем од ПИК Сегед

Цупара го одбрани Веспрем од ПИК Сегед

Големото дерби на Унгарија помеѓу Веспрем и ПИК Сегед ги оправда очекувањата. Во максимално израмнет натпревар победата им припадна на домаќините со 29:28. На почетокот на мечот Веспрем отвори со 2:0, а потоа најчесто резултатот беше израмнет. На секоја реализација на Веспрем гостите од Сегед имаа одговор. Играта гол за гол траеше до 18. минута кога

Цупара му донесе победа на Веспрем во дербито со Пик Сегед, Манасков остана на клупа

Цупара му донесе победа на Веспрем во дербито со Пик Сегед, Манасков остана на клупа

Унгарскиот првак Веспрем ја доби првата рунда од домашната пресметка со својот лут ривал, Пик Сегед, 29:28 (15:15), а голманот Владимир Цупара беше херојот на мечот, кој го одбрани ударот на Жоан Кањељас и му донесе победа на својот тим. Вистинско дерби одиграа тимовите предводени од двајцата шпански стратези, Давид Дејвис и Хуан Карлос Пастор, каде