притисни ентер »

За добар имунитет: Смути од спанаќ, јаболко и банана
За добар имунитет: Смути од спанаќ, јаболко и банана

За добар имунитет: Смути од спанаќ, јаболко и банана

Ова смути е богато со железо, калиум и калциум – минерали кои го зајакнуваат организмот и нè подготвуваат за наредниот период. Состојки: 2 раце свеж спанаќ 1 банана 2-3 јаболка сок од еден лимон вода шеќер Подготовка: Ставете ги сите состојки во блендер, ситно исецкани, додадете го сокот од еден лимон и шеќер и ќе добиете околу 700 мл. здрав и вкусен