притисни ентер »

Радовиш го продолжи договорот со Александар Долдуров
Радовиш го продолжи договорот со Александар Долдуров

Радовиш го продолжи договорот со Александар Долдуров

Амбициозниот суперлигаш Радовиш продолжува да се екипира за шампионатот 2019/20. Денес, клубот од источниот дел на земјата го продолжи договорот со својот долгогодишниот член Александар Долдуров. Левото крило уште една сезона ќе биде дел од Радовиш и ќе се обиде да го внесе тимот во плеј-офот, што е цела за радовишани следната сезона. Кружниот напаѓач

Долдуров останува во Радовиш и следната сезона

Долдуров останува во Радовиш и следната сезона

По продожувањето на договорите со четворица ракометари од минатата сезона, тимот на Радовиш му го продолжи и престојот на долгогодишниот член Александар Долдуров. Левото крило, кој по камбекот од Металург Јуниор, долго време е член на тимот предводен од Љупче Мијалов, уште една сезона ќе биде дел од Радовиш. Во претендентот за плеј-оф следната сезона