притисни ентер »

Мадона за две песни на Евросонг добива два милиона долари , 135 лица задолжени за нејзиниот настап
Мадона за две песни на Евросонг добива два милиона долари , 135 лица задолжени за нејзиниот настап

Мадона за две песни на Евросонг добива два милиона долари , 135 лица задолжени за нејзиниот настап

Без оглед кој утре ќе победи на Евросонг, главната ѕвезда сепак ќе биде Мадона . 60 – годишната кралица на поп музиката се уште не е појавена на пробите во Израел , но договорот е конечно постигнат. Нејзиниот настап ќе го финансира израелско – канадаскиот милијардер Силван Адамс. Овој 59- годишен бизнисмен пред три години со сопругата Маргарет се пресели

Два милиони долари за две песни – толку ќе заработи Мадона на Евросонг

Два милиони долари за две песни – толку ќе заработи Мадона на Евросонг

За само две песни што ќе ги отпее утре на финалната вечер на Евросонг во Тел Авив , музичката ѕвезда Мадона ќе добие два милиона долари, што е највисока исплата во историјата на овој фестивал. Без оглед кој утре ќе победи на Евросонг, главната ѕвезда сепак ќе биде Мадона . 60 – годишната кралица на поп музиката се уште не е појавена на пробите во Израел

Мадона пристигна со приватен авион и 135 луѓе, од сумата пари кои ќе ги добие од настап ќе ви се заврти во глава

Мадона пристигна со приватен авион и 135 луѓе, од сумата пари кои ќе ги добие од настап ќе ви се заврти во глава

Поп ѕвездата Мадона пристигнала во Тел Авив со што дефинитивно го потврдува нејзиното учество во финалето на Евровизија кое ќе се оддржи во сабота на 18-ти мај. Веќе ја направила првата проба, а деталите ги објавила на социјалните мрежи. Како што пишуваат од Times of Israel, Мадона пристигнала со приватен авион на аеродромот „Бен Гурион“. На главата

Мадона пристигна во Израел со 30 тони опрема

Мадона пристигна во Израел со 30 тони опрема

Со товарен авион со 30 тони опрема, 70 скали и лифт за настапот, Мадона пристигна на финалето во Тел Авив, Израел. Таа треба да испее две песни, „Like a prayer“ и новата песна „Future“. Мадона На настапот в сабота Мадона ќе ја придружуваат раперот Кову, хор од 40 лица, 25 танчари и десетици кореографи Таа веќе ја имаше првата проба, без потпишан договор,

Мадона пристигна во Израел со 30 тони опрема

Мадона пристигна во Израел со 30 тони опрема

Со товарен авион со 30 тони опрема, 70 скали и лифт за настапот, Мадона пристигна на финалето во Тел Авив, Израел. Таа треба да испее две песни, „Like a prayer“ и новата песна „Future“. Мадона На настапот в сабота Мадона ќе ја придружуваат раперот Кову, хор од 40 лица, 25 танчари и десетици кореографи Таа веќе ја имаше првата проба, без потпишан договор,

Мадона пристигна во Израел со 30 тони опрема

Мадона пристигна во Израел со 30 тони опрема

Со товарен авион со 30 тони опрема, 70 скали и лифт за настапот, Мадона пристигна на финалето во Тел Авив, Израел. Таа треба да испее две песни, „Like a prayer“ и новата песна „Future“. Мадона На настапот в сабота Мадона ќе ја придружуваат раперот Кову, хор од 40 лица, 25 танчари и десетици кореографи Таа веќе ја имаше првата проба, без потпишан договор,

Колку чини и кој го финансира настапот на Мадона на Евровизија?

Колку чини и кој го финансира настапот на Мадона на Евровизија?

По неколку месеци исполнети со шпекулации, конечно е потврдено дека Мадона ќе настапи на финалето на Евросонг. По неколку месеци исполнети со шпекулации, конечно е потврдено дека Мадона ќе настапи во една од паузите на финалето на Евросонг . Мадона е придружувана од тим од повеќе од 60 луѓе и според најновите информации на ЕБУ ( European Broadcasting

Мадона пристигна во Израел со 30 тони опрема

Мадона пристигна во Израел со 30 тони опрема

Со товарен авион со 30 тони опрема, 70 скали и лифт за настапот, Мадона пристигна на финалето во Тел Авив, Израел. Таа треба да испее две песни, „Like a prayer“ и новата песна „Future“. Мадона На настапот в сабота Мадона ќе ја придружуваат раперот Кову, хор од 40 лица, 25 танчари и десетици кореографи Таа веќе ја имаше првата проба, без потпишан договор,

Драма во Тел Авив: Мадона пристигна со приватен авион и 135 луѓе, еве колку пари ќе земе за настапот на Евровизија

Драма во Тел Авив: Мадона пристигна со приватен авион и 135 луѓе, еве колку пари ќе земе за настапот на Евровизија

Драма во Тел Авив: Мадона пристигна со приватен авион и 135 луѓе, еве колку пари ќе земе за настапот на Евровизија Поп ѕвездата Мадона пристигнала во Тел Авив со што дефинитивно го потврдува нејзиното учество во финалето на Евровизија кое ќе се оддржи во сабота на 18-ти мај. Веќе ја направила првата проба, а деталите ги објавила на социјалните мрежи

Мадона пристигна во Израел со 30 тони опрема

Мадона пристигна во Израел со 30 тони опрема

Со товарен авион со 30 тони опрема, 70 скали и лифт за настапот, Мадона пристигна на финалето во Тел Авив пристигна во Израел. Таа треба да испее две песни, „Like a prayer“ и новата песна „Future“. Раперот Кову, хор од 40 лица, 25 танчери и десетици корегорафи ја придружуваат Мадона за настапот во сабота. Таваа веќе ја иамше првата проба, без потпишан