притисни ентер »

Hyundai го лансира Ioniq како нов суб-бренд за ЕВ
Hyundai го лансира Ioniq како нов суб-бренд за ЕВ

Hyundai го лансира Ioniq како нов суб-бренд за ЕВ

Името Ioniq прв пат гсе појави на автомобилската сцена во 2016 кога  гигантот од Јужна Кореја го лансираше моделот во три изведби, од кои и една хибридна и електрична… Преку Ioniq суб-брендот Hyundai ќе пласира 100% електрични модели и тоа три во идните четири години. Компанијата ќе ги комбинира предностите: како брзо полнење, просторна внатрешност

Кореанците претставија нова марка автомобили

Кореанците претставија нова марка автомобили

Како што се очекуваше, ќе го носи името Јоник (Ioniq) и ќе биде врзан за електрични модели. Во следните четири години Хјундаи планира да лансира три сосема нови модели, но дефинитивно нема да застане тука. Имајќи го предвид тоа, но и фактот дека популарноста на електричните возила рапидно расте, реално е да се очекува дека на почетокот Ioniq ќе биде

Hyundai најави три електрични модели

Hyundai најави три електрични модели

Јужнокорејски Hyundai во 2015-та година официјално го креираше својот подбренд за луксузни автомобили под назив Genesis, а сега истото станува и Ioniq, само за електрични возила. Hyundai веќе најави три електрични модели - првиот е ја носи ознаката Ioniq 5 , а станува збор за електричен кросовер базиран на концептот Hyundai 45 кој дебитираше минатата

„Hyundai“ најави три електрични модели

„Hyundai“ најави три електрични модели

„Hyundai“ во 2015-та година официјално го креираше подбрендот за своите луксузни автомобили наречен „Genesis“, a сега тоа стана „Ioniq“, но само за електричните возила. Од компанијата најавија три електрични модели. Првиот ќе ја има ознаката „Ioniq 5“, а станува збор за електричен кросовер базиран на концептот „Hyundai 45“ кој минатата година имаше

Уште еден познат автомобил исчезнува од пазарот во САД!

Уште еден познат автомобил исчезнува од пазарот во САД!

Пред извесно време Ford реши да го елиминира целокупната понуда на патнички автомобили на домашниот пазар, со исклучок на Mustang, и да се концентрира само на попрофитабилните SUV, crossover и pick-up модели…. Планот деновиве, штотуку беше реализиран, кога последната лимузина од средната клас Fusion се симна од производната линија, и иако ваквиот потег

Hyundai го лансира Ioniq како нов суб-бренд за ЕВ

Hyundai го лансира Ioniq како нов суб-бренд за ЕВ

Името Ioniq прв пат го сретнавме во 2016 кога го лансираше моделот во три изведби, од кои и една хибридна и и електрична Преку Ioniq суб-брендот Hyundai ќе пласира 100% електрични модели и тоа 3 во првите четири години. Компанијата ќе ги комбинира постоечките квалитети како брзо полнење, просторна внатрешност и батериска моќ со “future innovations

Hyundai го најави Ioniq како подбренд и ги потврди првите три модели

Hyundai го најави Ioniq како подбренд и ги потврди првите три модели

Сите овие нови електрични модели ќе користат специјално подготвена платформа од корејската групација, со која ќе се овозможи поддршка за батерии со различен капацитет Корејскиот бренд Hyundai официјално го најави Ioniq како нов подбренд, во кој уште до 2025 година ќе бидат лансирани три електрични автомобили. Ioniq досега беше само име на модел, односно