притисни ентер »

Вардар останува и без Жуниор: Бразилецот го засилува белградски Партизан
Вардар останува и без Жуниор: Бразилецот го засилува белградски Партизан

Вардар останува и без Жуниор: Бразилецот го засилува белградски Партизан

Левиот бек на Вардар, Жуниор Реис Родригез го напушта најтрофејниот македонски клуб и според последните информации ќе го засили  Партизан. Тој во Белград ќе стигне како слободен фудбалер, затоа што побарал раскин на договорот поради не исплатени плати. Жуниор е прв избор на српскиот гигант кога станува збор за левата бековска позиција и трансфер е

Србите тврдат: Партизан носи фудбалер од Вардар за беспари

Србите тврдат: Партизан носи фудбалер од Вардар за беспари

Српскит „Телеграф“ денес пишува дека екипата на Партизан во следниот период ќе се засили со досегашен фудбалер на Вардар. Станува збор за Бразилецот Леовигилдо Жуниор Реис Родригез кој игра на левата бековска позиција а во дресот на „црвено-црните“ пристигна зимава од редвите на Македонија Ѓорче Петров. Иако Жуниор има договор до крајот на календарската

„Телеграф“ тврди: Поради беспарицата Жуниор го напушта Вардар и се сели во Партизан!?

„Телеграф“ тврди: Поради беспарицата Жуниор го напушта Вардар и се сели во Партизан!?

Македонскиот фудбалски шампион Вардар , би можел да остане без својата прва опција на левата бековска позиција, откако Леовигилдо Жуниор Реис Родригез е многу блиску до преселба во српскиот гигант Партизан . Како што ексклузивно открива српски „Телеграф“, 24-годишниот Бразилец е на сам чекор до потпишување на договор со „црно-белите“ од Белград. Според

Партизан бесплатно се засилува од Вардар

Партизан бесплатно се засилува од Вардар

Вардар како слободен играч ќе го изгуби Жуниор Реис Родригез или скратено Жунињо (23) и тој според информациите на српски „Телеграф“ ќе го засили Партизан. Бразилецот бил избор на тренерот Саво Милошевиќ. Овој фудбалер со Вардар има договор до јануари 2020, но и покрај тоа тој се очекува да премине во Партизан како слободен играч ова лето. Причината

Вардар останува и без Жуниор: бразилецот го засилува белградски Партизан

Вардар останува и без Жуниор: бразилецот го засилува белградски Партизан

Левиот бек на Вардар, Жуниор Реис Родригез го напушта најтрофејниот македонски клуб и според последните информации ќе го засили Партизан. Тој во Белград ќе стигне како слободен фудбалер, затоа што побарал раскин на договорот поради не исплатени плати. Жуниор е прв избор на српскиот гигант кога станува збор за левата бековска позиција и трансфер е многу

Бразилецот Жуниор бега од Вардар и се сели во Партизан

Бразилецот Жуниор бега од Вардар и се сели во Партизан

Бразилецот од екипата на Вардар, Жуниор Реис Родригез, ќе се пресели во екипата на белградски Партизан. Како што информираат српските медиуми, 23-годишниот дефанзивец веќе се договорил со „црно-белите“ и како слободен фудбалер ќе замине во Белград. Бразилецот бил желбата на тренерот Саво Милошевиќ. Иако Жунињо има договор со Вардар до 2020 година,