притисни ентер »

Од Ковид-19 починаа седум лица, дополнително пријавени уште петмина
Од Ковид-19 починаа седум лица, дополнително пријавени уште петмина

Од Ковид-19 починаа седум лица, дополнително пријавени уште петмина

Министерство за здравство информира дека во текот на изминатите 24 часа регистрирани се 7 починати лица од Ковид-19: 3 починати лица од Скопје (63г, 67г и 83г), 2 починати лица од Битола ( 66г и 83г), и по  едно починато лице од Куманово (79г), и Берово (69г). Сите пријавени лица се починати во болнички услови. Дополнително, согласно Регистарот на

Седум починати за 24 часа од ковид, 460 нови заразени

Седум починати за 24 часа од ковид, 460 нови заразени

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа регистрирани се седум починати лица како последица на ковид: три од Скопје (63г, 67г и 83г), две од Битола ( 66г и 83г), и по  едно починато лице од Куманово (79г), и Берово (69г). Сите пријавени лица се починати во болнички услови.

460 нови случаи на ковид, пријавени вкупно 12 починати

460 нови случаи на ковид, пријавени вкупно 12 починати

41 Споделувања Share Tweet Во последните 24 часа Направени се 2.424 тестирања, регистрирани се 460 нови случаи на КОВИД-19: • Скопје – 185 • Прилеп – 54 • Битола – 45 • Кавадарци -28 • Берово – 20 • Куманово – 15 • Гевгелија – 11 • Велес – 10 • Тетово, Охрид, Радовиш и Делчево – по 9 • Кочани и Крива Паланка – по 7 • Кратово – 5 • Неготино и Валандово

460 нови случаи на Кoвид-19 и вкупно 12 починати

460 нови случаи на Кoвид-19 и вкупно 12 починати

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 2.424 тестирања, а регистрирани се 460 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 185, Прилеп – 54, Битола – 45,Кавадарци -28, Берово – 20, Куманово – 15,Гевгелија – 11, Велес – 10, Тетово, Охрид, Радовиш и Делчево – по 9, Кочани и Крива Паланка – по 7, Кратово – 5, Неготино и Валандово

Нови 460 случаи на кoвид-19 и вкупно 12 починати

Нови 460 случаи на кoвид-19 и вкупно 12 починати

Фото: Игор Бансколиев Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 2.424 тестирања, а регистрирани се 460 нови случаи на Ковид-19, и тоа од: Скопје – 185, Прилеп – 54, Битола – 45, Кавадарци -28, Берово – 20, Куманово – 15, Гевгелија – 11, Велес – 10, Тетово, Охрид, Радовиш и Делчево по 9, Кочани и Крива Паланка по

Нови 460 случаи на ковид-19, 7 починати лица

Нови 460 случаи на ковид-19, 7 починати лица

Направени се 2.424 тестирања, а регистрирани се 460 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 185, Прилеп – 54, Битола – 45,Кавадарци -28, Берово – 20, Куманово – 15,Гевгелија – 11, Велес – 10, Тетово, Охрид, Радовиш и Делчево – по 9, Кочани и Крива Паланка – по 7, Кратово – 5, Неготино и Валандово – по 4, Струга, Виница и Македонски Брод – по 3, Струмица

Нови 460 случаи на ковид-19, 7 починати лица

Нови 460 случаи на ковид-19, 7 починати лица

Направени се 2.424 тестирања, а регистрирани се 460 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 185, Прилеп – 54, Битола – 45,Кавадарци -28, Берово – 20, Куманово – 15,Гевгелија – 11, Велес – 10, Тетово, Охрид, Радовиш и Делчево – по 9, Кочани и Крива Паланка – по 7, Кратово – 5, Неготино и Валандово – по 4, Струга, Виница и Македонски Брод – по 3, Струмица

460 нови случаи на Кoвид-19 и вкупно 12 починати

460 нови случаи на Кoвид-19 и вкупно 12 починати

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 2.424 тестирања, а регистрирани се 460 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 185, Прилеп – 54, Битола – 45,Кавадарци -28, Берово – 20, Куманово – 15,Гевгелија – 11, Велес – 10, Тетово, Охрид, Радовиш и Делчево – по 9, Кочани и Крива Паланка – по 7, Кратово – 5, Неготино и Валандово

12 ПОЧИНАТИ и 460 нови случаи на Ковид-19, ова се денешните бројки

12 ПОЧИНАТИ и 460 нови случаи на Ковид-19, ова се денешните бројки

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени 2.424 тестирања, а регистрирани се 460 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 185, Прилеп – 54, Битола – 45,Кавадарци -28, Берово – 20, Куманово – 15,Гевгелија – 11, Велес – 10, Тетово, Охрид, Радовиш и Делчево – по 9, Кочани

12 починати и 460 новозаразени од Ковид-19

12 починати и 460 новозаразени од Ковид-19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.424 тестирања, а регистрирани се 460 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 185, Прилеп – 54, Битола – 45,Кавадарци -28, Берово – 20, Куманово – 15,Гевгелија – 11, Велес – 10, Тетово, Охрид, Радовиш и Делчево – по 9, Кочани