притисни ентер »

Претставен нов Range Rover Sport

Претставен нов Range Rover Sport

Има по нешто за секого – V8, хибрид, plug-in хибрид и електрична верзија. Новиот Range Rover Sport се надоврзува на дизајнерската насока што ја видовме минатата година на новиот Range Rover, со поспортски надворешен изглед и позаоблени линии. Визуелните разлики меѓу двата модели се забележуваат на прв поглед, а најмногу се забележуваат во задниот дел

Претставен нов Range Rover Sport

Претставен нов Range Rover Sport

Има по нешто за секого – V8, хибрид, plug-in хибрид и електрична верзија. Новиот Range Rover Sport се надоврзува на дизајнерската насока што ја видовме минатата година на новиот Range Rover, со поспортски надворешен изглед и позаоблени линии. Визуелните разлики меѓу двата модели се забележуваат на прв поглед, а најмногу се забележуваат во задниот дел

Претставен нов Range Rover Sport

Претставен нов Range Rover Sport

Има по нешто за секого – V8, хибрид, plug-in хибрид и електрична верзија. Новиот Range Rover Sport се надоврзува на дизајнерската насока што ја видовме минатата година на новиот Range… Текстот Претставен нов Range Rover Sport е превземен од USB.mk . The post Претставен нов Range Rover Sport appeared first on M Express .

Пристигна новиот „Range Rover Sport“ (ФОТО/ВИДЕО)

Пристигна новиот „Range Rover Sport“ (ФОТО/ВИДЕО)

Новиот „Range Rover Sport“ се надоврзува на дизајнерската насока што ја видовме минатата година на новиот „Range Rover“, со поспортски надворешен изглед и позаоблени линии. Визуелните разлики меѓу двата модели се забележуваат на прв поглед, а најмногу се забележуваат во задниот дел каде што верзијата „Sport“ има поконвенционален облик на стоп-светлото

Пристигна третата генерација Range Rover Sport, поскапа за 20.000 евра од претходната

Пристигна третата генерација Range Rover Sport, поскапа за 20.000 евра од претходната

Сега моделот отиде чекор понатаму, а со цената можеби и два. И додека Range Rover е сведок на своето петто издание, неговата изведба Sport веќе стигна до третата генерација. Овој пат е направен вистински исчекор. Извршниот директор на Jaguar Land Rover, Тиери Болоре, беше јасен кога одлучи да го подигне брендот степен погоре. Сега можете да се види

Премиера за новиот Range Rover Sport / ФОТО+ВИДЕО

Премиера за новиот Range Rover Sport / ФОТО+ВИДЕО

Шест месеци по премиерата на новиот Range Rover, дојде време и за новиот Range Rover Sport. Нема големи промени во поглед на дизајнот, туку применета е еволуција на сегашните решенија, со инспирација од моделите Velar и Evoque. Сето ова збогатено со уште полуксузен ентериер и понапредна технологија, со 13.1-инчен екран на инфозабавниот систем Pivi

Новиот Range Rover Sport се претставува со епско искачување по канал на брана

Новиот Range Rover Sport се претставува со епско искачување по канал на брана

Новиот Range Rover Sport, луксузен SUV со високи перформанси, избегна опасно паѓање и се спротивстави на водениот брзак за да ја направи својата гобална премиера со првата демонстрација на динамичката способност во светот – Драматично деби: Новиот Range Rover Sport го редефинира спортскиот луксуз, изведувајќи го предизвикувачкото искачување по 193m