притисни ентер »

iPhone 13 Pro и Pro Max објавени со 120Hz екрани и 1TB простор за складирање
iPhone 13 Pro и Pro Max објавени со 120Hz екрани и 1TB простор за складирање

iPhone 13 Pro и Pro Max објавени со 120Hz екрани и 1TB простор за складирање

Apple официјално ги објави најмоќните модели во рамките на новата iPhone линија: iPhone 13 Pro и 13 Pro Max. Ова е трета година едноподруго Apple да ја дели својата премиум линија на стандардни и Pro уреди, iPhone 13 Pro и Pro Max добија A15 Bionic чипсет, три нови камери и подобрен дисплеј со до 120Hz ProMotion стапка на освежување и 1000 нита осветлување

iPhone 13 Pro и Pro Max објавени со 120Hz екрани и 1TB простор за складирање

iPhone 13 Pro и Pro Max објавени со 120Hz екрани и 1TB простор за складирање

Apple официјално ги објави најмоќните модели во рамките на новата iPhone линија: iPhone 13 Pro и 13 Pro Max. Ова е трета година едноподруго Apple да ја дели својата премиум линија на стандардни и Pro уреди, iPhone 13 Pro и Pro Max добија A15 Bionic чипсет, три нови камери и подобрен дисплеј со до 120Hz ProMotion стапка на освежување и 1000 нита осветлување

Apple го претстави iPhone 13, ги надгради iPad и часовниците

Apple го претстави iPhone 13, ги надгради iPad и часовниците

Apple Inc во вторникот ги претстави новите iPhone 13 и 13 Mini со посветол екран со 5G технологија, додека исто така се најавени промени на iPad и часовниците. IPhone 13 ќе има нов чип, A15 Bionic, кој ќе има можност автоматски да открие кога камерата на телефонот е ориентирана кон текст, додека уредот ќе доаѓа во пет бои. Паметниот часовник од серијата

Apple ги претстави новите iPhone 13 модели

Apple ги претстави новите iPhone 13 модели

Apple денес официјално ги претстави новите iPhone модели iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro и iPhone 13 Pro Max. Новите iPhone 13 Pro и iPhone 13 Pro Max имаат побрз графички процесор, подобрен хардвер на камерите и најважното - првиот ProMotion дисплеј на iPhone. ProMotion е новиот дисплеј на iPhone кој може да може да „врти” со ниска фрекфенција

Пристигна „iPhone 13“: „Apple“ го претстави најновиот смартфон

Пристигна „iPhone 13“: „Apple“ го претстави најновиот смартфон

„Apple“ го претстави „iPhone 13 Pro“, најновиот смартфон, наследник на „iPhone 12 Pro“. Соопштението следеше за време на годишното претставување на производот на Apple, каде беа објавени „iPhone 13“ и „iPhone 13 Mini“. Извршниот директор на „Apple“, Тим Кук, за време на презентацијата, го нарече „најпрофесионалниот iPhone досега“. Според „CNET“, „iPhone

Слики со футроли за iPhone 13 со неверојатен дизајн

Слики со футроли за iPhone 13 со неверојатен дизајн

Веќе се знаат речиси сите спецификации за iPhone 13 , само што се чека од Apple да ги потврди. Објавени се и футролите за тринаесеттата серија на iPhone. Погледнете ги сликите одоздола:

Следете го настанот со iPhone 13 во живо, откриена батеријата

Следете го настанот со iPhone 13 во живо, откриена батеријата

Apple iPhone 13 серијата ќе биде со голема дизајнерска надградба, но има и многу други нешта за кои треба да бидеме возбудени. Настанот официјално почнува во 19:00 часот и може да го гледате на линкот со видеото одоздола. iPhone 13 Pro и Pro Max моделите доаѓаат со 120Hz OLED дисплеи, а сите iPhone модели ќе бидат со поголеми капацитети на меморија,

Што ново ќе претстават на денешниот настан на Apple?

Што ново ќе претстават на денешниот настан на Apple?

За денеска е закажан настанот на Apple на кој се очекува дека ќе го претстават новиот смартфон iPhone 13. Се шпекулира дека ќе биде откриен заедно со Apple Watch Series 7, но и со новите AirPods слушалки од третата генерација. Oвој смартфон е еден од новите четири модели: iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro и iPhone 13 Pro Max. iPhone 13 најеројатно