притисни ентер »

Роналдо постигна спектакуларен гол од 25 метри
Роналдо постигна спектакуларен гол од 25 метри

Роналдо постигна спектакуларен гол од 25 метри

ВИДЕО: Роналдо постигна спектакуларен гол од 25 метри Ф.К. Пред 3 минути фото: EPA-EFE/STR Ал Наср ја запиша втората победа во низа, овојпат во фудбалската лига на Саудиска Арабија . Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Играчите на Ал Наср успеаја после пресврт да дојдат до бодовите откако со 2:1 ја совладаа екипата на Абха . Поведоа гостите

Приведени двајца Прилепчани за нелегално поседување пиштоли

Приведени двајца Прилепчани за нелегално поседување пиштоли

МВР соопшти дека при претрес во нивните домови, извршени со судска наредба, кај А.С. биле пронајдени и одземени пиштол „екол туна“ модел 635 и рачка со калибар 8 мм, една рамка со куршум калибар 8 мм, додека кај Р.Р.  биле пронајдени и одземени пиштол „сигсауер“ калибар 9 мм со рамка без муниција, пиштол „екол фират“ калибар 9 мм со една рамка во која

Уапсени двајца прилепчани - нелегално поседувале пиштоли

Уапсени двајца прилепчани - нелегално поседувале пиштоли

На 17.03.2023 во Прилеп полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје при ОВР Прилеп ги лишиле од слобода А.С.(23) и Р.Р.(23), двајцата од Прилеп. При претрес во нивните домови, извршени со судска наредба, кај А.С. биле пронајдени и одземени пиштол „екол туна“ модел 635 и рачка со калибар 8 мм, една рамка со  куршум калибар

Приведени двајца Прилепчани за нелегално поседување пиштоли

Приведени двајца Прилепчани за нелегално поседување пиштоли

Приведени двајца Прилепчани за нелегално поседување пиштоли К.С. Пред 4 минути Апсење / Фото: МИА На 17.03.2023 во Прилеп полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје при ОВР Прилеп ги лишиле од слобода А.С.(23) и Р.Р.(23), двајцата од Прилеп, кај кои при претрес било пронајдено оружје. Добиј ги најважните вести, бесплатно

Приведени двајца Прилепчани за нелегално поседување пиштоли

Приведени двајца Прилепчани за нелегално поседување пиштоли

Вчера во Прилеп полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје при ОВР Прилеп ги лишиле од слобода А.С.(23) и Р.Р.(23), двајцата од Прилеп, кај кои при претрес било пронајдено оружје. МВР соопшти дека при претрес во нивните домови, извршени со судска наредба, кај А.С. биле пронајдени и одземени пиштол „екол туна“ модел 635

Претреси во Прилеп, пронајдени оружје и муниција, приведени две лица

Претреси во Прилеп, пронајдени оружје и муниција, приведени две лица

Приведени две лица од Прилеп, кај кои било најдено оружје. „ При претрес во нивните домови, извршени со судска наредба, кај А.С. биле пронајдени и одземени пиштол „екол туна“ модел 635 и рачка со калибар 8 мм, една рамка со куршум калибар 8 мм, додека кај Р.Р. биле пронајдени и одземени пиштол „сигсауер“ калибар 9 мм со рамка без муниција, пиштол „екол

Претреси во Прилеп, пронајдени оружје и муниција, приведени две лица

Претреси во Прилеп, пронајдени оружје и муниција, приведени две лица

На 17.03.2023 во Прилеп полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје при ОВР Прилеп ги лишиле од слобода А.С.(23) и Р.Р.(23), двајцата од Прилеп. При претрес во нивните домови, извршени со судска наредба, кај А.С. биле пронајдени и одземени пиштол „екол туна“ модел 635 и рачка со калибар 8 мм, една рамка со  куршум калибар

Претреси во Прилеп, пронајдени оружје и муниција, приведени две лица

Претреси во Прилеп, пронајдени оружје и муниција, приведени две лица

На 17.03.2023 во Прилеп полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје при ОВР Прилеп ги лишиле од слобода А.С.(23) и Р.Р.(23), двајцата од Прилеп. При претрес во нивните домови, извршени со судска наредба, кај А.С. биле пронајдени и одземени пиштол „екол туна“ модел 635 и рачка со калибар 8 мм, една рамка со  куршум калибар

Претреси во Прилеп, пронајдени оружје и муниција, приведени две лица

Претреси во Прилеп, пронајдени оружје и муниција, приведени две лица

На 17.03.2023 во Прилеп полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје при ОВР Прилеп ги лишиле од слобода А.С.(23) и Р.Р.(23), двајцата од Прилеп. При претрес во нивните домови, извршени со судска наредба, кај А.С. биле пронајдени и одземени пиштол „екол туна“ модел 635 и рачка со калибар 8 мм, една рамка со  куршум калибар

При претрес во Прилеп пронајдени оружје и муниција, уапсени две лица

При претрес во Прилеп пронајдени оружје и муниција, уапсени две лица

На 17.03.2023 во Прилеп полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје при ОВР Прилеп ги лишиле од слобода А.С.(23) и Р.Р.(23), двајцата од Прилеп. При претрес во нивните домови, извршени со судска наредба, кај А.С. биле пронајдени и одземени пиштол „екол туна“ модел 635 и рачка со калибар 8 мм, една рамка со куршум калибар