притисни ентер »

Втора полуфинална вечер на Евровизија: Андреа не успеа да се пласира во финалето
Втора полуфинална вечер на Евровизија: Андреа не успеа да се пласира во финалето

Втора полуфинална вечер на Евровизија: Андреа не успеа да се пласира во финалето

Синоќа се одржа втората полуфинална вечер на Евровизија 2022 на која се одбраа и преостанатите десет финалисти за големото финале во сабота. На евровизиската сцена настапија претставниците на Финска, Израел, Србија, Азербејџан, Грузија, Малта, Сан Марино, Австралија, Кипар, Ирска, Северна Македонија, Естонија, Романија, Полска, Црна Гора, Белгија,

Андреа звучеше моќно, но трендовите и политиката си го прават своето во евровизискиот циркус

Андреа звучеше моќно, но трендовите и политиката си го прават своето во евровизискиот циркус

Фото: ЕБУ/Официјална интернет-страница на „Евровизија“ Рекоа за настапот на Македонија на „Евровизија“ Андреа беше самоуверена и звучеше моќно, претставувајќи ја Македонија достоинствено и во најдобро светло на „Евровизија“, по сѐ што доживеа деновиве, но не успеа да влезе во финалето на континенталниот музички избор поради тоа што песната можеби не

Андреа Коевска не влезе во финалето на Евровизија

Андреа Коевска не влезе во финалето на Евровизија

Македонската претставничка Андреа Коевска со песната „Circles“ не влезе во финалето на Евровизија. Коевска настапи синоќа во второто полуфинале од изборот за песна на Евровизија, што се одржува во Торино. Од 18-те земји што се претставија на втората полуфинална вечер во финалето продолжуваат Белгија, Чешка, Азербејџан, Полска, Финска, Естонија, Австралија,

Погледнете го настапот на Андреа на Евровизија | ВИДЕО

Погледнете го настапот на Андреа на Евровизија | ВИДЕО

Македонската претставничка Андреа Коевска со песната „Circles“ не влезе во финалето на Евровизија. Нашата претставничка настапи синоќа во второто полуфинале од изборот за песна на Евровизија, што се одржува во Торино. Од 18-те земји што се претставија на втората полуфинална вечер во финалето продолжуваат Белгија, Чешка, Азербејџан, Полска, Финска,

Македонската претставничка Андреа не се пласираше во финалето на Евровизија 2022

Македонската претставничка Андреа не се пласираше во финалето на Евровизија 2022

Во вечерашјното второ полуфинале на Евровизија 2022  настапија 18 земји а само десет се изборија за место во финалето. Во сабота во финалната вечер во Торино ќе настапат и преставниците на Србија,Белгија, Чешка, Азербејџан, Полска, Финска, Естонија, Австралија, Шведска и Романија.

КОНСТРАКТА СЕ ФАТИ ЗА ГЛАВА – еве што прво изговори на српски јазик откако се пласираше како последна во финалето на Евровизија

КОНСТРАКТА СЕ ФАТИ ЗА ГЛАВА – еве што прво изговори на српски јазик откако се пласираше како последна во финалето на Евровизија

КОНСТРАКТА СЕ ФАТИ ЗА ГЛАВА – еве што прво изговори на српски јазик откако се пласираше како последна во финалето на Евровизија (ВИДЕО) Очекувано Србија се пласираше во финалето на „Песна на Евровизија“, а претставничка Ана Ѓуриќ – Констракта доби овации од публиката по настапот во Торино. Сепак, домаќините ја прочитаа Србија последна од листата од

Андреа не влезе во финалето на Евросонг 2022

Андреа не влезе во финалето на Евросонг 2022

Македонската претставничка Андреа Коевска со песната „Кругови“ (Circles) не влезе во финалето на годинашниот Избор за песна на Евровизија во Торино, Италија. Андреа имаше одличен настап синоќа во второто полуфинале, а од 18-те земји во финалето продолжуваат Белгија, Чешка, Азербејџан, Полска, Финска, Естонија, Австралија, Шведска, Романија и Србија

Македонската претставничка Андреа не се пласираше во финалето на Евровизија 2022

Македонската претставничка Андреа не се пласираше во финалето на Евровизија 2022

Во вечерашјното второ полуфинале на Евровизија 2022  настапија 18 земји а само десет се изборија за место во финалето. Во сабота во финалната вечер во Торино ќе настапат и преставниците на Србија,Белгија, Чешка, Азербејџан, Полска, Финска, Естонија, Австралија, Шведска и Романија.

Констракта се фати за глава откако се пласира во финалето на Евровизија, а ова се првите зборови

Констракта се фати за глава откако се пласира во финалето на Евровизија, а ова се првите зборови

Очекувано Србија се пласираше во финалето на „Песна на Евровизија“, а претставничка Ана Ѓуриќ – Констракта доби овации од публиката по настапот во Торино. Сепак, домаќините ја прочитаа Србија последна од листата од 10 земји кои отидоа понатаму по втората полуфинална вечер. Освен Србија, вечерва во финалето се најдоа и: Белгија, Чешка, Азербејџан, Полска,

Македонската претставничка, Андреа Коевска не влезе во финалето на Евровизија

Македонската претставничка, Андреа Коевска не влезе во финалето на Евровизија

Македонската претставничка Андреа Коевска со песната „Circles“ не влезе во финалето на Евровизија. Коевска настапи синоќа во второто полуфинале од изборот за песна на Евровизија, што се одржува во Торино. Од 18-те земји што се претставија на втората полуфинална вечер во финалето продолжуваат Белгија, Чешка, Азербејџан, Полска, Финска, Естонија, Австралија,