притисни ентер »

Тони Михајловски му порача на Заев: Генералката ќе ја направи народот
Тони Михајловски му порача на Заев: Генералката ќе ја направи народот

Тони Михајловски му порача на Заев: Генералката ќе ја направи народот

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, актерот Тони Михајловски смета дека Зоран Заев не направил ништо и со метлата најавил театар за широки народни маси. Според него, Заев добил шлаканица од народот, тоа е прво и основно што му се случило, токму од оние кои му веруваа во предизборието. -Даваше гаранции кај Претседателот на кои се поплука апсолутно и народот

Михајловски: Народот му влепи шлаканица на Заев

Михајловски: Народот му влепи шлаканица на Заев

„Генералката“ на власта ќе ја направи народот, а не премиериот Зоран Заев, и тоа уште во вториот круг од претседателските избори, порача во средата членот на Извршниот комитет на  ВМРО-ДПМНЕ, актерот Тони Михајловски. Опозицискиот функционер смета дека Заев не направил ништо и со метлата најавил театар за широки народни маси. Според него, премиерот

Михајловски: Генералката ќе ја направи народот, а не Заев и тоа во вториот круг од претседателските избори

Михајловски: Генералката ќе ја направи народот, а не Заев и тоа во вториот круг од претседателските избори

Михајловски: Генералката ќе ја направи народот, а не Заев и тоа во вториот круг од претседателските избори Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, актерот Тони Михајловски смета дека Зоран Заев не направил ништо и со метлата најавил театар за широки народни маси. Според него, Заев добил шлаканица од народот, тоа е прво и основно што му се случило, токму од оние

Тони Михајловски: „чистката“ на Заев е театар за народот, нема да направи ништо

Тони Михајловски: „чистката“ на Заев е театар за народот, нема да направи ништо

Кадровската „чистка“ која ја најави премиерот Заев нема да се случи – убеден е Тони Михајловски кој вечерва беше гостин во емисијата „Отворено на АЛФА“. Според него, народот гласал за негова „чистка“, но тој пробал да го промени значењето на пораката. Рече дека не му верува и дека дури и ако тоа се случи, СДСМ во моментов нема кадар, кој имал волја