притисни ентер »

Mоќно видео за Ѓоковиќ, АТП во чест на нај-тенисерот во моментов
Mоќно видео за Ѓоковиќ, АТП во чест на нај-тенисерот во моментов

Mоќно видео за Ѓоковиќ, АТП во чест на нај-тенисерот во моментов

Светската тениска федерација (АТП) изработи моќно видео во чест на моментно најдобриот тенисер во светот, Србинот Новак Ѓоковиќ. Ѓоковиќ годинава направи несекојдневен подвиг, стигнувајќи до челната позиција на АТП литата, откако годината ја започна како 22-ри во светот. „Шлаг на тортата“ беше освојувањето на титулите на Вимблдон, во Синсинати, на

ATП со моќно видео за Ѓоковиќ: Приказната за 2018 година

ATП со моќно видео за Ѓоковиќ: Приказната за 2018 година

АТП направи моќно видео во чест на првиот тенисер во светот во 2018 година. Новак Ѓоковиќ зад себе има една неверојатна година во која од 22 место се врати до самиот врв со освојувањето на титулите на Вимблдон, Синсинати, УС Опен и во Шангај, додека во Париз и Лондон играше финале. Најдобри коефициенти! Играј на BET365 ТУКА! Коментари Advertisements