Нов пораз на Црвена Звезда во ЛШ, доби „петарда“ на гостувањето кај Монако

Нов убедлив пораз на Црвена Звезда а гостувањата во Лигата на шампионите. „Црвено-белите“ загубија од Монако на гостувањето на „Луј Втори“ во кнежеството убедливо со 5-1. Иако на моменти беше и подобар противник, сепак, на крајот тимот од Србија мораше да прифати пораз. Минамино во 20. минута донесе предност за Монако, а Ндијае веднаш израмни со удар

Пулишиќ погоди директно од корнер, потоа два гола на Рејндерс за триумф на Милан

Милан успеа да го совлада Бриж потешко од очекувањата во 3. коло во Лигата на шампионите, и успеа да ја запише првата победа во најелитното натпреварување после лошиот старт. Пулишиќ во 34. минута директно од корнер успеа да му донесе радост на Милан, а потоа во 40. минута Бриж остана со играч помалку по исклучувањето на Онједика. И со 10 играчи, белгискиот

„Петарда“ за Звезда во Монако, прв триумф на Милан во ЛШ

Екипата на Милан ја забележа првата победа во оваа сезона во Лигата на шампионите и тоа против Клуб Бриж кој падна на „Сан Сиро“ со 3-1. „Росонерите“ имаа проблематично прво полувреме, гостите се закануваа, создаваа шанси, но калчолигашот сепак со позитивен резултат го заврши истото благодарение на голот на Пулишиќ од корнер во 34 минута. Исто така

ВИДЕО | Пулишиќ постигна гол директно од корнер

Фудбалерот на Милан, Кристијан Пулишиќ постигна еден од головите кои сигурно ќе бидат помеѓу најубавите по ова трето коло во Лигата на шампионите Во првото полувреме напаѓачот успеа да го совлада противничкиот гол директно од корнер, а Милан по првите 45 минути имаше предност од 0:1.

Милан слави прва победа, Црвена звезда настрада кај Монако

По двата порази од Ливерпул и Баер Леверкузен, Милан вечерва ги освои првите три бода, избраниците на Пауло Фонсека со 3-1 го совладаа Клуб Бриж на Сан Сиро. На почетокот од мечот, гостите во неколку наврати се заканија сериозно, имаа добри прилики за гол, сепак „росонерите“ беа тие кои поведоа, во 34. минута од мечот, Пулишиќ погоди директно од корнер

ЛШ: Монако со пет голови ја “почeсти” Ц.Звезда, Милан ја забележа првата победа

италијанскиот фудбалски клуб Милан ја забележа првата победа оваа сезона во Лигата на шампионите и тоа против Клуб Бриж кој беше совладан на „Сан Сиро“ со 3-1. Монако пак ја декласира  Црвена Звезда со 5-1. Головите за Монако ги постигнаа Минамино, а погодија Емболо, Синго, Минамино и Аклиуш.

Милан конечно победи, Црвена Звезда „потона“ во Монако

Милан во третотот коло ја запиша првата победа во Лигата на шампиони, Црвена Звезда доживеа дебакл во Монако. „Росонерите“ немаа право на кикс, но не го отворија добро мечот и Мењан имаше две одлични одбрани. Меѓутоа, во 34-та минута Пулишиќ погоди директно од корнер за водство од 1:0, а при крајот на полувремето Бриж остана со играч помалку. Кој тепа,

Монако пукна „петарда“ против Ц. Звезда, Милан го скрши Клуб Бриж

Фудбалерите на Милан ја запишаа првата победа во Лигата на шампиони (ЛШ) оваа сезона, откако вечерва триумфираа со 3-1 против Клуб Бриж, додека Монако беше убедлив против Црвена Звезда и славеше со 5-1. Кристијан Пулишиќ погоди директно од корнер во 34. минута за предност од 1-0 на „росонерите“, а потоа Ониедика доби црвен картон и им создаде проблеми