притисни ентер »

Циципас избори полуфинале на Австралија опен
Циципас избори полуфинале на Австралија опен

Циципас избори полуфинале на Австралија опен

Австралија– Грчкиот тенисер Стефанос Циципас ќе игра во полуфиналето на Австралија опен. Гркот денес во три го победи Јири Лехечка со 6:3, 7:6 и 6:4. Противник на третиот носител во полуфиналето ќе биде Карен Качанов од Русија. Другата полуфинална двојка на Грен слемот во Мелбурн ќе биде позната утре по мечевите: Бен Шелтон (САД) – Тому Паул (САД)

Полуфинале за Циципас на Австралија Опен

Полуфинале за Циципас на Австралија Опен

Полуфинале за Циципас на Австралија Опен Грчкиот тенисер Стефанос Циципас ќе игра во полуфиналето на Австралија опен. Гркот денес во три го победи Јири Лехечка со 6:3, 7:6 и 6:4. Противник на третиот носител во полуфиналето ќе биде Карен Качанов од Русија. Другата полуфинална двојка на Грен слемот во Мелбурн ќе биде позната утре по мечевите: Бен Шелтон

Циципас избори полуфинале на Австрлија опен

Циципас избори полуфинале на Австрлија опен

Грчкиот тенисер Стефанос Циципас ќе игра во полуфиналето на Австралија опен. Гркот денеска во три сета го победи Јири Лехечка со 6:3, 7:6 и 6:4. Противник на третиот носител во полуфиналето ќе биде Карен Хачанов од Русија. Другата полуфинална двојка на Грен слемот во Мелбурн ќе биде позната утре по мечевите: Бен Шелтон (САД) - Томи Пол (САД) Новак

Циципас против Хачанов ќе игра во полуфиналето на Австралија опен

Циципас против Хачанов ќе игра во полуфиналето на Австралија опен

Стефанос Циципас релативно лесно во три сета го совлада Чехот, Лечка и обезбеди место во полуфиналето каде ќе игра против Хачанов. Стефанос Циципас релативно лесно во три сета го совлада Чехот, Лечка и обезбеди место во полуфиналето каде ќе игра против Хачанов. Циципас ја оправда улогата на фаворит и лесно го совлада Лечка. Првиот сет го доби со 6-3

Искуството пресуди – Циципас го победи Лехечка

Искуството пресуди – Циципас го победи Лехечка

Стефанос Циципас ќе му се спротивстави на Карен Хачанов во првото полуфинале на Австралија опен. Гркот во последниот меч од денешната програма го победи Јиржи Лехечка. Циципас на искуство славеше против 21. годишниот Чех, со што го повтори резултатот од минатата година кога исто така играше во полуфиналето, во кое беше поразен од Данил Медведев. Циципас

Искуството пресуди – Циципас го победи Лехечка

Искуството пресуди – Циципас го победи Лехечка

Стефанос Циципас ќе му се спротивстави на Карен Хачанов во првото полуфинале на Австралија опен. Гркот во последниот меч од денешната програма го победи Јиржи Лехечка. Добивај вести на вибер Циципас на искуство славеше против 21. годишниот Чех, со што го повтори резултатот од минатата година кога исто така играше во полуфиналето, во кое беше поразен

Од толку финалиња, Ѓоковиќ веќе не памти со кого играл

Од толку финалиња, Ѓоковиќ веќе не памти со кого играл

Во пресрет на утрешното четвртфинале против Андреј Рубљов, Новак Ѓоковиќ зборуваше за предностите што во моментов е единствен тенисер на Австралија опен со освоен Гренд слем во кариерата. Во еден момент го истакна искуството на Циципас, ама не беше сигурен дали има финале во кариерата, па новинарите го потсетија за пресвртот од пред две години во Париз

Циципас е втор полуфиналист на Аустралијан Опен

Циципас е втор полуфиналист на Аустралијан Опен

Стефанос Циципас ја продолжи позитивната серија во 2023 година и со победата над Јири Лехечка обезбеди полуфинале на Аустралијан Опен. Грчкиот тенисер славеше со 3:0 во сетови против едно од пријатните изненадувања кое дојде до четвртфиналето, а сетовите ги добиваше со резултат 6:3, 7:6 и 6:4. Во полуфиналето ќе се сретне со Карим Хачанов, кој утринава