притисни ентер »

Дара Бубамара – Не завршив школо, но јас сум ѕвезда и ми се може!
Дара Бубамара – Не завршив школо, но јас сум ѕвезда и ми се може!

Дара Бубамара – Не завршив школо, но јас сум ѕвезда и ми се може!

Пејачката се обиде да се извади, но дополнително ги искомплицира работите... Откако изјави дека нејзиниот син не оди во „сељачките државни училишта со глупавите љубоморни деца“ , српските медиуми одлучија да проверат во кое училиште завршила српската турбо фолк пејачка Дара Бубамара. Иако по првата вест на Инстаграм реагираше со посмирен тон , па кажа

Дара Бубамара – Не завршив школо, но јас сум ѕвезда и ми се може

Дара Бубамара – Не завршив школо, но јас сум ѕвезда и ми се може

Откако изјави дека нејзиниот син не оди во „сељачките државни училишта со глупавите љубоморни деца“, српските медиуми одлучија да проверат во кое училиште завршила српската турбо фолк пејачка Дара Бубамара. Иако по првата вест на Инстаграм реагираше со посмирен тон, па кажа дека „немала намера никого да повикува или омаловажува“, се чини дека на Дара

Дара Бубамара – Не завршив школо, но јас сум ѕвезда и ми се може!

Дара Бубамара – Не завршив школо, но јас сум ѕвезда и ми се може!

Дара Бубамара – Не завршив школо, но јас сум ѕвезда и ми се може! (ФОТО) Откако изјави дека нејзиниот син не оди во „сељачките државни училишта со глупавите љубоморни деца“, српските медиуми одлучија да проверат во кое училиште завршила српската турбо фолк пејачка Дара Бубамара. Иако по првата вест на Инстаграм реагираше со посмирен тон, па кажа дека „немала

Дара Бубамара се кае за изјавата

Дара Бубамара се кае за изјавата

Дара Бубамара изјави дека немала намера никого да понижува или навредува. Пејаката  беше остро критикувана на социјалните медиуми заради изјавата дека нејзиниот син не оди во таканаречените „селски училишта“, туку во приватно, каде  што учат само децата на другите успешни родители - политичари, спортисти, музички звезди. Таа ги негираше написите во  весниците,

Дара Бубамара: Мојот син не оди во селско училиште, туку  во приватно каде децата знаат која сум

Дара Бубамара: Мојот син не оди во селско училиште, туку во приватно каде децата знаат која сум

Пејачката Дара Бубамара ја изненади јавноста со својата изјава за школувањето на нејзиниот син. Во интервју за Курир, таа зборуваше за нејзината врска со нејзиниот поранешен сопруг Милан Кешиќ и за растењето на нивниот син Коста. Коментарите на Дара предизвикаа лавина реакции. Еве што рече за школувањето на нејзиниот син! „Мојот син не оди во овие

дара – Бубамара ги омаловажи другите велејќи дека синот не и учи во „селско училиште“ туку оди во приватна школа, а еве што школо има таа завршено!

дара – Бубамара ги омаловажи другите велејќи дека синот не и учи во „селско училиште“ туку оди во приватна школа, а еве што школо има таа завршено!

Пејачката Дара Бубамара се најде на столбот на срамот, откако јавно се избламира објаснувајќи дека нејзиниот син не оди во „селски училишта“, туку во приватно, во кое учат и децата на други успешни родители, политичари и спортисти, кои многу добро знаат која е таа. По оваа изјва, откако на социјалните медиуми ја растргнаа, Дара се вклучи во живо во

Сељанката-Дара Буба Мара:Син ми не оди во селски училишта, со глупави деца.

Сељанката-Дара Буба Мара:Син ми не оди во селски училишта, со глупави деца.

Сељанката Дара Буба Мара, уште еднаш во обид да покаже дека е над народот од кој заработува, покажа дека е простакуша. Приказната за синот и јавното училиште во Србија започна кога новинар ја праша Дар дали стравува дека нејзиниот син ќе се расипе бидејќи таа и нејзиниот поранешен сопруг финансиски го обезбедиле. ,,Нема . Тој нема на кого да биде лош

Дара Бубамара : Син ми не оди во селско државно училиште со глупави деца

Дара Бубамара : Син ми не оди во селско државно училиште со глупави деца

Сепак, во гордоста за својот син, таа успеа да навреди добар дел од Србија. Приказната за синот и јавното училиште во Србија започна кога новинар ја праша Дар дали стравува дека нејзиниот син ќе се расипе бидејќи таа и нејзиниот поранешен сопруг финансиски го обезбедиле. ,,Нема . Тој нема на кого да биде лош и веќе е премногу вреден. Игра фудбал, оди

Дара Бубамара: Мојот син оди во ПРИВАТНО А НЕ ВО СЕЉАЧКО ШКОЛО

Дара Бубамара: Мојот син оди во ПРИВАТНО А НЕ ВО СЕЉАЧКО ШКОЛО

Дара Бубамара во едно од последните интервјуа рече дека не се плаши дека нејзиниот син ќе биде размазен, иако таа и нејзиниот поранешен сопруг Милан се обидуваат да ги исполнат неговите желби. Пејачката не жали пари за трошење на наследникот, но како што вели, не се плаши дека тоа лошо ќе влијае на нејзиниот син. - Тој нема на кого да биде биде лош,

Дара Бубамара: Мојот син оди во ПРИВАТНО А НЕ ВО СЕЉАЧКО ШКОЛО

Дара Бубамара: Мојот син оди во ПРИВАТНО А НЕ ВО СЕЉАЧКО ШКОЛО

Дара Бубамара во едно од последните интервјуа рече дека не се плаши дека нејзиниот син ќе биде размазен, иако таа и нејзиниот поранешен сопруг Милан се обидуваат да ги исполнат неговите желби. Пејачката не жали пари за трошење на наследникот, но како што вели, не се плаши дека тоа лошо ќе влијае на нејзиниот син. - Тој нема на кого да биде биде лош,