притисни ентер »

Чизкејк лубеница (без печење)
Чизкејк лубеница (без печење)

Чизкејк лубеница (без печење)

За основа Измелете ги бисквитите, путерот стопете го, додајте го во мелените бисквити, додајте млеко, кокос,  зелена боја и се' измешајте. Во калап рамномерно расподелете ја основата. Ставете во фрижидер. За крем Маскарпонето измешајте го со павлака, додајте шеќер во прав по вкус. Желатинот измешајте го со 50 мл. ладна вода, оставете го да набабри,

Воздушно тирамису (оригинален рецепт)

Воздушно тирамису (оригинален рецепт)

Десертот Тирамису е совршен избор за летните денови, затоа што не само што е едноставен за подготовка, туку и нема да морате да пуштате рерна. Потребни состојки: 4 жолчки; 100 грама шеќер во прав; 500 грама маскарпоне сирење; 250 мл слатка павлака; 2 поголеми пакувања бисквити (48 парчиња); 2, 5 дл сварено силно црно кафе; Малку рум. Подготовка: Жолчките

Пурпурен чизкејк

Пурпурен чизкејк

Сладок предизвик на создавање рецепт не може да помине ако нема виолетова боја во моите рецепти. Така и овој пурпурен чизкејк е подготвен со едно од моите омилени бобинки, боровинките. Подготовка 1. Јајцата заедно со шеќерот ги матиме да се волуменизираат. Додаваме масло, пециво, брашно и со шпатула промешувате. Смесата ја истураме на хартија за печење

Нутела чизкејк во чаша

Нутела чизкејк во чаша

Слатката павлака ја матиме, додаваме кисела павлака и кондензирано млеко и соединуваме. Го додаваме чоколадниот крем, соединуваме. Желатинот го растворуваме според упатство, го ставаме на ниска температура да се растопи. Го додаваме кон претходната чоколадна смеса. Во половина од смесата ставаме рендано чоколадо и инстант какао. За подлогата путерот

Нутела чизкејк (без печење)

Нутела чизкејк (без печење)

Подготовка на основата Млекото, путерот, Нутелата и чоколадото се топат на огин и со ова се преливаат мелените бисквити. Се измешува добро и веднаш се става во калап со обрач бр 28 и се исплескува како тенка кора. Со мало сукалце или чаша се израмнува. Подготова на кремот 1. Сирењето, шеќерот во прав и кремот се матат со миксер. 2. Чоколадото се топи

Чизкејк мозаик со желе бонбони

Чизкејк мозаик со желе бонбони

За подлога Бисквитите измелете ги, додајте го какаото и растопен и путер измешајте. Во калап равномерно расподелете ја подлогата и оставете во фриждер. За фил Во желатинот ставете 50 гр ладна вода. Желе бонбони исечете ги на ситни коцки. Павлаката измашајте со крем сирење, додајте 1 ванила и шеќер во прав. Желатинот растопете го и истурете го во смесата,

Сникерс чизкејк (без печење)

Сникерс чизкејк (без печење)

Подготовка Ова е еден од моите омилени чизкејкови. Oбожувам кога е нешто поразлично од она што е стандардно клише за чизкејк....како и Орео чизкејкот кој понапред го објавив... Основа Како и секоја друга така и оваа основа, се соединуваат мелените бисквити со растопениот путер и млекото и се расплескуваат со рака на дното на силиконскиот алап на Делимано

Печен чизкејк со калуа и инстант кафе

Печен чизкејк со калуа и инстант кафе

Бидејки не бев активна подолго време, ќе го освежам профилот со еден вкусен рецепт за чизкејк. Неколку часа предходно Какаото се меша со бисквитите, се додава растопениот путер и се меша додека цела смеса не се соедини. Се става во калап со предходно обложен со хартија. Јас користев калап со дијаметар 22. Калапот се става околу 15 мин во фрижидер Инстатн

Овошен чизкејк со шумско овошје (без печење)

Овошен чизкејк со шумско овошје (без печење)

ПОДГОТОВКА НА ОСНОВА Маргаринот се мати со миксер и во него се додаваат сите останати состојки. Заедно се соединуваат со рака и веднаш се става смесата на дното на тркалезен калап со затегач бр. 28 како подлога за чизкејкот. ПОДГОТОВКА НА КРЕМ 1. Желатинот со водата се оставаат да набабри. 2. Крем сирењето со прав шеќерот се матат, а во нив подоцна

Чоколаден браунис чизкејк

Чоколаден браунис чизкејк

Многу едноставен и вкусен чизкејк. Смесата за браунис се подготвува по упатство, се пече во намрсена тава за чизкејк на препорачаната температура според упатството. Се мати со миксер маскарпоне со шеќер, се додава ванила, па со шпатула се меша и готовиот шлаг. На крај се додава рендана чоколадо во смесата и се меша. Кога ќе се олади печената смеса