притисни ентер »

Дончиќ доби неочекуван шамар од помошникот тренер
Дончиќ доби неочекуван шамар од помошникот тренер

Дончиќ доби неочекуван шамар од помошникот тренер

Младиот Лука Дончиќ постојано ја импресионина НБА публиката, тој скоро на секој натпревар поставува по некој рекорд, што сигурно иницира дека ќе има фантастична кариера. Словенецот Дончиќ на последниот натпревар, имаше една доста интересна ситуација, кога во момент на шега, доби „воспитна“ или шамар од Јамал Мозли. Сигурно дека ударот не беше силен,

Лука Дончиќ доби шамap од тренерот сред утакмица: Погледнете ја неговата реакција

Лука Дончиќ доби шамap од тренерот сред утакмица: Погледнете ја неговата реакција

Ѕвездата на Далас, Лука Дончиќ, одигра уште една беспрекорна утакмица, но сепак доби шамap од тренерот. Дончиќ со 24 поени, 14 скокови и 8 асистенции ги предводеше Маверикс до триумф над Мемфис. За време на третата четвртина, на тајм-аутот помошниот тренер на Далас, Џамал Мозли, му објаснуваше нешто на Словенецот, а на крајот го удри по лицето. Очигледно

НА БECПРEKOPНА УTAKMИЦА ЛУKA ДОНЧИЌ ДOБИ ШAMAPЧИНA OД TPEНЕPOТ: Peakциjaта не бeшe на мecтo, на Лука вooпшто не мy се дoпaднa

НА БECПРEKOPНА УTAKMИЦА ЛУKA ДОНЧИЌ ДOБИ ШAMAPЧИНA OД TPEНЕPOТ: Peakциjaта не бeшe на мecтo, на Лука вooпшто не мy се дoпaднa

Ѕвездата на Далас, Лука Дончиќ, одигpa уште една беспpekорна утakмица, но сепак доби шaмap од тренepoт. Дончиќ со 24 поени, 14 скокови и 8 асистенции ги пpeдводеше Маверикс до триумф над Мемфис. За време на третата четвртина, на тајм-аутот помошниот тренер на Далас, Џамал Мозли, му објаснуваше нешто на Словенецот, а на крajoт го yдpи по лицетo. Очигледно

Дончиќ доби шамар од помошникот тренер!

Дончиќ доби шамар од помошникот тренер!

Share Tweet Share Share Email Comments Лука Дончиќ синоќа одигра уште еден фантастичен натпревар и го предводеше Далас до победа на гостувањето кај Мемфис. Иако има само 20 години, Словенецот е еден од најдобрите кошаркари во НБА лигата, а синоќа натпреварот го заврши со 24 поени, 14 скокови и осум асистенции. Дончиќ на мечот имаше и една непријатна

Дончиќ доби шамар од помошникот тренер!

Дончиќ доби шамар од помошникот тренер!

Лука Дончиќ синоќа одигра уште еден фантастичен натпревар и го предводеше Далас до победа на гостувањето кај Мемфис. Иако има само 20 години, Словенецот е еден од најдобрите кошаркари во НБА лигата, а синоќа натпреварот го заврши со 24 поени, 14 скокови и осум асистенции. Дончиќ на мечот имаше и една непријатна ситуација, откако на шега доби шамар

Место трипл-дабл, Дончиќ доби шамар од тренерот

Место трипл-дабл, Дончиќ доби шамар од тренерот

Словенецот се збуни од потегот на помошникот На Лука Дончиќ му недостасуваа само две асистенции за да стигне до четвртиот трипл-дабл во последните пет меча во НБА. Словенецот блескаше на теренот и за 29 минути постигна 24 поени, а имаше и 14 скока во победата против Мемфис. Откако по три четвртини Далас се стекна со сигурна предност, Лука беше повлечен

Дончиќ збесна, помошниот тренер му удри шамар!

Дончиќ збесна, помошниот тренер му удри шамар!

Словенечкиот ас имаше уште едно одлично издание во дресот на Далас Маверикс, но сега и му донесе победа од 122:138. Малку недостасуваше да оствари трипл-дабл, постигна 24 поени, 14 скока и 8 асистенции, но имаше и непријатна ситуација со помошниот тренер Џамал Мосли. Did Jamahl Mosley just slap Luka in the face 😂😂😂 pic.twitter.com/1CKosL0hgO — Nick

Помошниот тренер на Далас неочекувано му удри шамар на Дончиќ, Словенецот со интересна реакција

Помошниот тренер на Далас неочекувано му удри шамар на Дончиќ, Словенецот со интересна реакција

Лука Дончиќ важи за еден од најдобрите млади кошаркари во светот, а доколку продолжи вака брзо ќе го најде местото меѓу легендите на НБА Лигата. Младиот Словенец од натпревар во натпревар руши по некој рекорд, а на синоќешниот натпревар против Мемфис и победата на неговиот тим (138:122) повторно беше на ниво запишувајќи дабл-дабл учинот (24 поени 14

Дончиќ доби шамар од  тренерот, реакцијата беше интересна …

Дончиќ доби шамар од тренерот, реакцијата беше интересна …

Лука Дончиќ е еден од најдобрите млади играчи во светото, со Далас руши рекорди во НБА лигата каде блеска на секој натпревар. Интересна стуација се случи на средбата со Мемфис, помошникот тренер на Далас, Џамал Мозли му удри шамар на Дончиќ, тој реагираше мирно… Did Jamahl Mosley just slap Luka in the face 😂😂😂 pic.twitter.com/1CKosL0hgO — Nick Angstadt