притисни ентер »

Сообраќајна несреќа во Скопје, повредени две лица
Сообраќајна несреќа во Скопје, повредени две лица

Сообраќајна несреќа во Скопје, повредени две лица

Две лица се повредени во сообраќајка што вчера, според инфорамациите на МВР, се случила околу 20.50 часот на ул.„Козле" во Скопје. Мотоцикл „кивеј" со скопски регистарски ознаки, управуван од С.Ј.(39) од Скопје, удрил во паркирано патничко возило „тојота јарис", со скопски регистарски ознаки. Две лица се повредени во сообраќајка што вчера, според инфорамациите

Моторџија се забил во паркиран автомобил, тешко повредена сопатничката

Моторџија се забил во паркиран автомобил, тешко повредена сопатничката

Двајца моторџии и сопатничка се повредени ноќеска во две сообраќајки во Скопје, информираше МВР. На 10.11.2019 во 00.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „8  Септември“ бил донесен Г.К.(56) од Скопје, кај кого биле констатирани тешки телесни повреди од сообраќајна незгода. Според пријавеното, Г.К. на бул.„Борис Трајковски“,

Скопјанец со тешки телесни повреди пренесен во болницата „8. Септември“

Скопјанец со тешки телесни повреди пренесен во болницата „8. Септември“

Скопјанец додека управувал со својот мотоцикл изгубил контрола и тешко се повредил. - На 10.11.2019 во 00.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „8 ми Септември“ бил донесен Г.К.(56) од Скопје, кај кого биле констатирани тешки телесни повреди од сообраќајна незгода. Според пријавеното, Г.К. на бул.„Борис Трајковски“,

Сообраќајна несреќа  во Скопје - две лица повредени

Сообраќајна несреќа во Скопје - две лица повредени

Тешка сообраќајна несреќа во Скопје, Според инфорамациите на МВР, вчера  20.50 часот на ул.„Козле“ во Скопје, мотоцикл  „кивеј“ со скопски регистарски ознаки, управуван од С.Ј.(39) од Скопје, удрил во паркирано патничко возило „тојота јарис“, со скопски регистарски ознаки. Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобила сопатничката на мотоциклот

Со мотор удриле во паркиран автомобил- маж и жена повредени во Скопје

Со мотор удриле во паркиран автомобил- маж и жена повредени во Скопје

Во текот на вчерашниот ден моторциклист и сопатнича се здобиле со повреди откако удриле во паркирано возило, па биле пренесини на Клиника. Според пријавеното вчера во 20.50 часот на ул.„Козле“ во Скопје, мотоцикл „кивеј“ со скопски регистарски ознаки, управуван од С.Ј.(39) од Скопје, удрил во паркирано патничко возило „тојота јарис“, со скопски регистарски

На Клиника донесен со тешки повреди- моторциклист изгубил контрола и паднал

На Клиника донесен со тешки повреди- моторциклист изгубил контрола и паднал

Утринава во 00.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „8 ми Септември“ бил донесен Г.К.(56) од Скопје, кај кого биле констатирани тешки телесни повреди од сообраќајна незгода. Според пријавеното, Г.К. на бул.„Борис Трајковски“, додека управувал мотоцикл „кивеј“, изгубил контрола и паднал. Се преземаат мерки за расчистување

Повреден моторциклист при судир со возило

Повреден моторциклист при судир со возило

На 07.11.2019 во 12.45 часот на улица „Благоја Стефковски“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „апачи“, со скопски регистарски ознаки, управуван од А.С.(32) од Скопје и патничко возило „опел вектра“, со охридски регистарски ознаки, управувано од И.П.(31) од с.Вевчани, струшко, при што било оштетено и паркираното патничко возило

Повреден моторциклист при судир со возило

Повреден моторциклист при судир со возило

На 07.11.2019 во 12.45 часот на улица „Благоја Стефковски“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „апачи“, со скопски регистарски ознаки, управуван од А.С.(32) од Скопје и патничко возило „опел вектра“, со охридски регистарски ознаки, управувано од И.П.(31) од с.Вевчани, струшко, при што било оштетено и паркираното патничко возило

Тешко повреден мотоциклист во Скопје

Тешко повреден мотоциклист во Скопје

Тешко повреден 32-годишен скопјанец, кој вчера со мотоцикл се судрил со автомобил на улицата „Благоја Стефковски“ во Скопје. Во сообраќајката бил оштетен и паркиран автомобил „рено“. Мотоциклистот со тешки повреди бил пренесен во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од

Мотоциклист од Скопје заврши на болничко лекување

Мотоциклист од Скопје заврши на болничко лекување

Тој бил повреден во сообраќајка која се случила на улицата „Благоја Стефковски“. Мотоциклист од Скопје е тешко повреден во сообраќајка која се случила вчера околу 12.45 часот на улица „Благоја Стефковски“ во главниот град. Според полицијата се судриле мотоцикл „апачи“ управуван од А.С. (32) од Скопје и „опел вектра“ управувана од И.П.(31) од струшкото