притисни ентер »

Казнети 400 возачи во Скопје, од кои 65 за пребрзо возење
Казнети 400 возачи во Скопје, од кои 65 за пребрзо возење

Казнети 400 возачи во Скопје, од кои 65 за пребрзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 400 санкции, меѓу кои 65 за пречекорување на дозволената брзина на движење, 47 технички неисправни и нерегистрирани возила, 14 прекршоци од возачи

Битолчани најмногу казнувани – 90 глоби за 1 час напиша полицијата

Битолчани најмногу казнувани – 90 глоби за 1 час напиша полицијата

По Гостивар и Куманово кои имаа над 60 казнети возачи за само 1 час, сега новиот неславен рекордер е Битола. Таму полицијата напиша 90 казни за само 1 час контролирање на сообраќајот. Конечните бројки од акцијата спроведена во Битола ќе биде позната утре, но според најавата, тие бројки нема да бидат нималку мали. „Само за еден час во денешната акциска

90 возачи казнети за еден час во Битола

90 возачи казнети за еден час во Битола

Министерството за внатрешни работи покрај на територијата на главниот град Скопје, спроведува засилени акциски контроли за санкционирање на непочитувањето на сообраќајните правила и прописи и во другите градови, меѓу кои и Битола, соопшти портпаролот на МВР, Тони Ангеловски на денешната прес конференција во Битола. „Се санкционираат сите сообраќајни

За еден час 90 сообраќајни санкции во Битола

За еден час 90 сообраќајни санкции во Битола

Министерството за внатрешни работи продолжи да врши засилени акциски контроли за санкционирање на непочитувањето на сообраќајните правила и прописи. П ортпаролот на МВР Тони Ангеловски на денешната прес-конференција во Битола информира дека се санкционираат сите сообраќајни прекршоци, а особено оние кои што се најчеста причина за сообраќајни незгоди

Битолчани уриваат рекорди, за еден час 90 возачи заработија казни

Битолчани уриваат рекорди, за еден час 90 возачи заработија казни

Министерството за внатрешни работи покрај на територијата на главниот град Скопје, спроведува засилени акциски контроли за санкционирање на непочитувањето на сообраќајните правила и прописи и во другите градови, меѓу кои и Битола, соопшти портпаролот на МВР Тони Ангеловски на денешната прес конференција во Битола. – Се санкционираат сите сообраќајни

Битола - рекордер по број на сообраќајни прекршоци

Битола - рекордер по број на сообраќајни прекршоци

Embedded video for Битола - рекордер по број на сообраќајни прекршоци Битола е рекордер по однос на изречените сообраќајни санкции. Во денешната засилена акциска контрола на МВР во Битола изречени се 90 санкции, бројка која е досега најголема во споредба со другите градови. Од МВР велат дека целта на овие акциски контроли е создавање ред по улиците

90 санкции за еден час во Битола, над 12.000 санкции за три седмици во државата

90 санкции за еден час во Битола, над 12.000 санкции за три седмици во државата

Министерството за внатрешни работи покрај на територијата на главниот град Скопје, спроведува засилени акциски контроли за санкционирање на непочитувањето на сообраќајните правила и прописи и во другите градови, меѓу кои и Битола, соопшти портпаролот на МВР Тони Ангеловски на денешната прес конференција во Битола. „Се санкционираат сите сообраќајни

Казнети 400 возачи во Скопје, од кои 65 за пребрзо возење

Казнети 400 возачи во Скопје, од кои 65 за пребрзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 400 санкции, меѓу кои 65 за пречекорување на дозволената брзина на движење, 47 технички неисправни и нерегистрирани возила, 14 прекршоци од возачи