притисни ентер »

Уште една СТРАШНА СООБРАЌАЈКА денес! ДИРЕКТЕН СУДАР веднаш по тунелот што води кон границата со Косово
Уште една СТРАШНА СООБРАЌАЈКА денес! ДИРЕКТЕН СУДАР веднаш по тунелот што води кон границата со Косово

Уште една СТРАШНА СООБРАЌАЈКА денес! ДИРЕКТЕН СУДАР веднаш по тунелот што води кон границата со Косово

Пред околу половина час на патот Скопје – Блаце, веднаш по тунелот што води кон границата со Косово, се случи сообраќајна несреќа меѓу два автомобила, пренесува весникот КОХА. Како што се наведува, во несреќата учествувале автомобил „БМВ“, со тетовски регистарски ознаки и „Рено клио“ со косовски таблички. До несреќата дошло кога возачот на реното претекнувал

Сообраќајка на патот Скопје – Блаце, граѓаните трчале да помогнат на возачите

Сообраќајка на патот Скопје – Блаце, граѓаните трчале да помогнат на возачите

На патот Скопје – Блаце, веднаш по тунелот што води кон границата со Косово, се случи сообраќајна несреќа меѓу два автомобила, Во несреќата учествувале автомобил „БМВ“, со тетовски регистарски ознаки и „Рено клио“ со косовски таблички, пренесува весникот КОХА До несреќата дошло кога возачот на реното претекнувал колона возила и неможејќи да запре директно

Двајца повредени во сообраќајка кај Блаце, граѓаните трчале да помогнат

Двајца повредени во сообраќајка кај Блаце, граѓаните трчале да помогнат

Две лица се повредени во сообраќајката кај граничниот премин Блаце, пренесени се на Ургентниот центар во Скопје. Во несреќата учествувале автомобил „БМВ“, со тетовски регистарски ознаки и „Рено клио“ со косовски таблички, пренесува весникот КОХА. До несреќата дошло кога возачот на реното претекнувал колона возила и неможејќи да запре директно удрил

Уште една СТРАШНА СООБРАЌАЈКА денес! ДИРЕКТЕН СУДАР веднаш по тунелот што води кон границата со Косово

Уште една СТРАШНА СООБРАЌАЈКА денес! ДИРЕКТЕН СУДАР веднаш по тунелот што води кон границата со Косово

Пред околу половина час на патот Скопје – Блаце, веднаш по тунелот што води кон границата со Косово, се случи сообраќајна несреќа меѓу два автомобила, пренесува весникот КОХА. Како што се наведува, во несреќата учествувале автомобил „БМВ“, со тетовски регистарски ознаки и „Рено клио“ со косовски таблички. До несреќата дошло кога возачот на реното претекнувал

Две лица повредени во сообраќајката на Блаце, пренесени на Ургентен

Две лица повредени во сообраќајката на Блаце, пренесени на Ургентен

Две лица се повредени во сообраќајката кај граничниот премин Блаце, пренесени се на Ургентниот центар во Скопје, за Плусинфо потврдија од МВР. Се работи за судир на две возила од кои едното тетовско БМВ, а другото со косовски регистарски ознаки. Во тек е увидот на лице место.

Тешка сообраќајка на патот Скопје-Блаце

Тешка сообраќајка на патот Скопје-Блаце

Тешка сообраќајка на патот Скопје-Блаце, колона возила долга околу два километра, се чека повеќе од еден час. Граѓани од лице место говорат дека е гужва поради продолжениот викенд. Сообраќајката е веднаш по тунелот кон границата со Косово. Засега нема информации од МВР.

Тешка собраќајка на патот Скопје-Блаце

Тешка собраќајка на патот Скопје-Блаце

Граѓани им помагале на повредените додека да пристигнат екипите од Брза помош. Тешка собраќајна несреќе, се случило на патот Скопје-Блаце, веднаш по тунелот кој води кон Косово, јавува весникот Коха . Пред половина час, две возила БМВ со тетовски регистарски таблички и рено клио со косовски таблички се судриле, а има и повредени. Граѓани им помагале

Директен судир на патот Скопје – Блаце

Директен судир на патот Скопје – Блаце

Пред околу половина час на патот Скопје – Блаце, веднаш по тунелот што води кон границата со Косово, се случи сообраќајна несреќа меѓу два автомобила, пренесува весникот КОХА. Како што се наведува, во несреќата учествувале автомобил „БМВ“, со тетовски регистарски ознаки и „Рено клио“ со косовски таблички. До несреќата дошло кога возачот на реното претекнувал

Несреќа на Скопје-Блаце: Граѓаните трчале да помогнат на возачите од смачканите возила

Несреќа на Скопје-Блаце: Граѓаните трчале да помогнат на возачите од смачканите возила

Несреќа на Скопје-Блаце: Граѓаните трчале да помогнат на возачите од смачканите возила Пред околу половина час на патот Скопје – Блаце, веднаш по тунелот што води кон границата со Косово, се случи сообраќајна несреќа меѓу два автомобила, пренесува весникот КОХА. Во несреќата учествувале автомобил „БМВ“, со тетовски регистарски ознаки и „Рено клио“

Тешка собраќајка на патот Скопје-Блаце

Тешка собраќајка на патот Скопје-Блаце

Тешка собраќајна несреќе, се случило на патот Скопје-Блаце, веднаш по тунелот кој води кон Косово, јавува весникот Коха . Пред половина час, две возила БМВ со тетовски регистарски таблички и рено клио со косовски таблички се судриле, а има и повредени. Граѓани им помагале на повредените додека да пристигнат екипите од Брза помош. Според истиот медиум,