притисни ентер »

Ивановски реди победи во Мадрид, се пласира во четвртфинале
Ивановски реди победи во Мадрид, се пласира во четвртфинале

Ивановски реди победи во Мадрид, се пласира во четвртфинале

Македонскиот тенисер, Калин Ивановски продолжува со одличните настапи, сега реди победи на турнирот во Мадрид, негова жртва беше и домашниот тенисер Молино. Македонскиот тенисер, Калин Ивановски продолжува со одличните настапи, сега реди победи на турнирот во Мадрид, негова жртва беше и домашниот тенисер Молино. Ивановски за еден час и десет минути

Калин Ивановски без загубен сет до четвртфинале во Мадрид

Калин Ивановски без загубен сет до четвртфинале во Мадрид

Младата тениска надеж на Македонија, Калин Ивановски ја запиша и втората победа на ИТФ фјучрс турнирот во Мадрид. 18-годишникот го совлада домашниот натпреварувач Хавиер Молино со 2-0 (6-4, 6-2). Мечот во Мадрид тргна израмнето, двајцата тенисери беа сигурно, а Ивановски во деветтиот гем направи брејк и потоа дојде до 6-4 за водство. Во вториот сет,

Ивановски брзо до четвртфинале на фјучрсот во Мадрид

Ивановски брзо до четвртфинале на фјучрсот во Мадрид

Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски експресно се пласираше во четвртфиналето на ИТФ фјучрсот во Мадрид. На турнирот вреден 15.000 американски долари, нашиот најдобар тенисер во осминафиналето рутински со 2-0 го совлада домашниот тенисер Молино, по сетови 6-4 и 6-2. Во четвртфиналето Ивановски ќе се сретне со уште еден шпански тенисер, а се

Калин со сигурна победа до осумте најдобри во Мадрид

Калин со сигурна победа до осумте најдобри во Мадрид

Македонскиот тенисер, Калин Ивановски избори пласман во четвртфиналето на фјучерсот во Мадрид што се игра на тврда подлога за награден фонд од 15.000 американски долари. Калин во денешната рунда се соочи со домашниот рекет Хавиер Молино кого го надигра со 2-0 во сетови. Македонецот запиша 6 аса, освои 63 поени (25 повеќе од противникот), искористи

Ивановски помина уште една пречка во Мадрид - се пласира во четвртфинале

Ивановски помина уште една пречка во Мадрид - се пласира во четвртфинале

Македонскиот тенисер, Калин Ивановски продолжува со одличните настапи, сега реди победи на турнирот во Мадрид, негова жртва беше и домашниот тенисер Молино. Ивановски за еден час и десет минути со 2-0 во сетови го победи шпанскиот тенисер Молино и се пласираше во четвртфиналето на турнирот во Мадрид. Ивановски релативно лесно го совлада противникот,

Ивановски во четвртфиналето на ИТФ Фјучрсот во Мадрид

Ивановски во четвртфиналето на ИТФ Фјучрсот во Мадрид

Уште една победа на најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски. Тој денеска во рамките на осминафиналните дуели на ИТФ фјучрсот во Мадрид, славеше со 6:4, 6:2 пртив домашниот тенисер Молино. Со отоа Калин вече е во четврфиналето каде за поротивник ќе има уште еден шпански ривал, Жорда Санчис.

Гордост наша – Калин Ивановски со силна победа која обезбеди осмин финале во Мадрид

Гордост наша – Калин Ивановски со силна победа која обезбеди осмин финале во Мадрид

Македонскиот тенисер Калин Ивановски продолжи со одличните настапи на тениските терени, па така денеска во Мадрид славеше против Французинот Тома Дешамп со 2-0 во сетови, односно 7-5 и 6-4. Ивановски е втор носител на турнирот и ја оправда фаворитската улога во денешниот меч, иако во првиот сет се измачи против Дешамп за да го добие сетот со 7-5, по

Тенисерот Калин Ивановски влезе во осмина-финалето на турнир во Мадрид

Тенисерот Калин Ивановски влезе во осмина-финалето на турнир во Мадрид

Македонскиот тенисер Калин Ивановски стигна до осмина-финалето на ИТФ фјучерс-турнирот во Мадрид, кој се игра на тврда подлога. Ивановски славеше против Французинот Дешамп по два часа игра. Во борбата за пласман во четврт-финалето Ивановски ќе се сретне со домашниот тенисер Милино, мечот се игра утре, со почеток од 10 часот. Би можело да ве интересира

Македонскиот тенисер Калин Ивановски обезбеди осминафинале во Мадрид

Македонскиот тенисер Калин Ивановски обезбеди осминафинале во Мадрид

Македонскиот тенисер Калин Ивановски обезбеди осминафинале во Мадрид Македонскиот тенисер Калин Ивановски продолжи со одличните настапи на тениските терени, па така денеска во Мадрид славеше против Французинот Тома Дешамп со 2-0 во сетови, односно 7-5 и 6-4. Ивановски е втор носител на турнирот и ја оправда фаворитската улога во денешниот меч, иако