притисни ентер »

Рецепт за златен сладолед – најлесниот начин до добар имунитет
Рецепт за златен сладолед – најлесниот начин до добар имунитет

Рецепт за златен сладолед – најлесниот начин до добар имунитет

Состојките се малку поскапи и поздрави, но сладоледот е со раскошен вкус и лековити својства. Ако досега пиевте златно млеко за подобар имунитет, време е да се префрлите на неговата летна варијанта. Во длабоко тенџере ставете ги сите состојки и полека загревајте ги. Не дозволувајте течноста да зоврие. Претурете ја течноста во сад во кој може да се

Феноменална посластица: Сладолед со кокосово млеко и зачини кој ќе го зајакне вашиот имунитет (РЕЦЕПТ)

Феноменална посластица: Сладолед со кокосово млеко и зачини кој ќе го зајакне вашиот имунитет (РЕЦЕПТ)

Невообичаен, но одличен вкус Во жешките летни месеци, сладоледот е посластица што сите ја консумираме. Постојат многу видови и многу вкусови, а ние ви носиме рецепт за многу необичен сладолед. Состојките за подготовка на овој сладолед се малку поскапи од стандардните, но вкусот е нешто што ќе ве воодушеви и дефинитивно треба да го пробате. Колку и

“Златен“ сладолед од куркума и ѓумбир – за силен имунитет и добро здравје

“Златен“ сладолед од куркума и ѓумбир – за силен имунитет и добро здравје

Летен десерт без шеќер, којшто не само што освежува во топлите денови туку го јакне имунитетот и одлично влијае на севкупното здравје. Сите состојки за подготовка на овој сладолед можете да ги најдете во продавниците за здрава храна. Потребни состојки: 700 г кокосово млеко 4 лажици јаворов сируп 2 лажици куркума во прав 1/2 лажиче ѓумбир во прав 1/2

Феноменална посластица: Сладолед со кокосово млеко и зачини кој ќе го зајакне вашиот имунитет (РЕЦЕПТ)

Феноменална посластица: Сладолед со кокосово млеко и зачини кој ќе го зајакне вашиот имунитет (РЕЦЕПТ)

Невообичаен, но одличен вкус Во жешките летни месеци, сладоледот е посластица што сите ја консумираме. Постојат многу видови и многу вкусови, а ние ви носиме рецепт за многу необичен сладолед. Состојките за подготовка на овој сладолед се малку поскапи од стандардните, но вкусот е нешто што ќе ве воодушеви и дефинитивно треба да го пробате. Колку и

Рецепт: Златен сладолед за челичен имунитет

Рецепт: Златен сладолед за челичен имунитет

Состојките се малку поскапи, но сладоледот е со врвен квалитет и богат вкус. Потребни состојки: 700 грама кокосово млеко 4 лажици јаворов сируп 2 лажици куркума во прав 1/2 лажичка ѓумбир во прав 1/2 лажичка цимет во прав 1 лажица кокосово масло 1 ванилин шеќер малку сол на врвот од нож 50 грама јаткасто овошје Начин на подготовка: Ставете ги сите

Златен сладолед за челичен имунитет

Златен сладолед за челичен имунитет

Состојките се малку поскапи, но сладоледот е со врвен квалитет и богат вкус. Рецепт: Златен сладолед за челичен имунитет Потребни состојки: 700 грама кокосово млеко 4 лажици јаворов сируп 2 лажици куркума во прав 1/2 лажичка ѓумбир во прав 1/2 лажичка цимет во прав 1 лажица кокосово масло 1 ванилин шеќер малку сол на врвот од нож 50 грама јаткасто

Златен сладолед за челичен имунитет: Десерт што ќе го обожавате!

Златен сладолед за челичен имунитет: Десерт што ќе го обожавате!

Состојки: 700 г кокосово млеко 4 лажици јаворов сируп 2 лажици куркума во прав 1/2 лажиче ѓумбир во прав 1/2 лажиче цимет во прав 1 лажица кокосово масло 1 ванилин шеќер сол на врв од нож 50 г јаткасто овошје Приготвување: Сипете ги сите состојки во тенџере, освен јаткастото овошје и полека загревајте на тивок оган. Не дозволувајте смесата да зоврие,