притисни ентер »

Бразилецот Куевен е ново засилување за Шкупи
Бразилецот Куевен е ново засилување за Шкупи

Бразилецот Куевен е ново засилување за Шкупи

Есенскиот шампион Шкупи ангажираше уште еден странец во своите редови, потпишувајќи договор со Бразилецот Куевен Да Силва Инацио. 23-годишниот Куевен е фудбалер од средниот ред, а доаѓа од тимот на Монте Азул. Претходно на европскиот континент Куевен настапувал и за Керкира од Грција. Куевен е второто засилување во овој преоден рок за Шкупи, по Ганецот

Бразилецот Квен да Силва Инасио засилување на Шкупи

Бразилецот Квен да Силва Инасио засилување на Шкупи

Претендентот за шампионската титула во македонското фудбалско првенство Шкупи потпиша двегодишен договор со бразилскиот играч за врска Квен да Силва Инасио и соопшти дека станува збор за „едно од најдобрите засилувања“ во своите редови. – Многу сум среќен и мотивиран да играм во овој тим. Ќе работам напорно и ќе дадам сè од себе за овој дрес. Намерите

Бразилецот Квен да Силва Инасио ново засилување на Шкупи

Бразилецот Квен да Силва Инасио ново засилување на Шкупи

Бразилецот Квен да Силва Инасио ново засилување на Шкупи Претендентот за шампионската титула во македонското фудбалско првенство Шкупи потпиша двегодишен договор со бразилскиот играч за врска Квен да Силва Инасио и соопшти дека станува збор за „едно од најдобрите засилувања“ во своите редови. – Многу сум среќен и мотивиран да играм во овој тим. Ќе

Бразилецот Куевен потпиша за лидерот Шкупи

Бразилецот Куевен потпиша за лидерот Шкупи

Најдобрата екипа во првата македонска лига Шкупи доведе уште едно засилување во овој преоден рок, засилување од Бразил, Куевен Да Силва Инсаио. Се работи за играч за врска кој во Чаир пристигна од Атлетико Монте Азул. Куевен веќе има искуство од играње во Европа затоа што настапуваше во Грција за Керкира. -Многу сум среќен и мотивиран да играм во овој

Шкупи се засили со Бразилецот Инасио

Шкупи се засили со Бразилецот Инасио

Претендентот за шампионската титула во македонското фудбалско првенство Шкупи потпиша двегодишен договор со бразилскиот играч за врска Квен да Силва Инасио и соопшти дека станува збор за „едно од најдобрите засилувања“ во своите редови. – Многу сум среќен и мотивиран да играм во овој тим. Ќе работам напорно и ќе дадам сè од себе за овој дрес. Намерите

Шкупи донесе и Бразилец: Кевен да Силва Инасио го засили средниот ред!

Шкупи донесе и Бразилец: Кевен да Силва Инасио го засили средниот ред!

Актуелниот прволигашки лидер Шкупи донесе и бразилско засилување во средниот ред, откако денеска двегодишен договор со чаирчани потпиша Кевен да Силва Инасио, 23-годишен фудбалер кој доаѓа од Атлетико Монте Азул. Кевен е фудбалер кој пред неколку години бил дел од грчка Керкира, а Шкупи во него гледа големо засилување и тандем со Костариканецот Фреди

Бразилецот Куевен е второто странско засилување за Шкупи во овој преоден рок

Бразилецот Куевен е второто странско засилување за Шкупи во овој преоден рок

Tимот на Шкупи продолжи да биде активен на трансфер пазарот и донесе уште едно странско име во своите редови. Лидерот на табелата потпиша договор со Куевен од Бразил, 23-годишниот фудбалер кој игра во средниот ред доаѓа од тимот на Монте Азул. Претходно во Европа Куевен настапуваше за Керкира од Грција. Во Бразил го носеше дресот на повеќе екипи. После

Бразилецот Куевен во средниот ред на Шкупи

Бразилецот Куевен во средниот ред на Шкупи

Екипата на Шкупи продолжи да биде активна на пазарот и донесе уште едно ново странско име во своите редови. Есенскиот шампион потпиша со Куевен од Бразил. 23-годишниот играч настапува во средниот ред, а доаѓа од тимот на Монте Азул и за него доаѓа втората европска авантура во професионалната кариера. Претходно на стариот континент Куевен настапуваше

Шкупи го претстави Куевен

Шкупи го претстави Куевен

Есенскиот шампион во ПМФЛ, тимот на Шкупи, денеска го промовираше своето најново засилување, интернационалецот од Бразил, Да Силва Инасио Куевен. Се работи за офанзивец кој е дел од тимот на Шкупи, од стартот на подготовките, што значи дека е веќе на тренинг десетина дена, и од кого Чаирчани очекуваат многу напролет. Поучени со странските засилуавања