притисни ентер »

Лазаров: Како колектив сме подобри од Црна Гора
Лазаров: Како колектив сме подобри од Црна Гора

Лазаров: Како колектив сме подобри од Црна Гора

Македонските репрезентативци се подготвуваат за натпреварот со Црна Гора, на Европското првенство во Унгарија и Словачка. Овој дуел е клучен за двете селекции за понатамошните амбиции на првенството. Македонија и Црна Гора, во првата рунда беа поразени од Словенија, односно Данска. Пред утрешниот натпревар, селекторот на Македонија одржа прес конференција

Лазаров: Како колектив сме подобри од Црна Гора

Лазаров: Како колектив сме подобри од Црна Гора

Македонските репрезентативци се подготвуваат за натпреварот со Црна Гора, на Европското првенство во Унгарија и Словачка. Овој дуел е клучен за двете селекции за понатамошните амбиции на првенството. Македонија и Црна Гора, во првата рунда беа поразени од Словенија, односно Данска. Пред утрешниот натпревар, селекторот на Македонија одржа прес конференција

Лазаров: Црна Гора не е за потценување, но колективно сме поквалитетни

Лазаров: Црна Гора не е за потценување, но колективно сме поквалитетни

Македонската ракометна репрезентација го остави зад себе вчерашниот незаслужен пораз од Словенија на стартот од Европското првенство во Дебрецин и го насочи фокусот кон утрешниот натпревар против Црнa Гора во рамки на второто коло во групата А. Селекторот Кирил Лазаров на денешната прес-конференција најави дека „црвено-жолтите“ ги очекува уште еден

Лазаров: Моите играчи треба да знаат како се победува, и тоа малку ме загрижува

Лазаров: Моите играчи треба да знаат како се победува, и тоа малку ме загрижува

Лазаров: Моите играчи треба да знаат како се победува, и тоа малку ме загрижува Ф.К. Пред 2 минути Селекторот Кирил Лазаров верува дека како колектив сме подобри од Црна Гора/Фото: EPA-EFE/Zsolt Czegledi Македонскиот селектор Кирил Лазаров веќе ги подготвува своите ракометари за вториот натпревар на Европското првенство кој ќе биде в сабота од 18.00

Лазаров: Како колектив сме подобри од Црна Гора

Лазаров: Како колектив сме подобри од Црна Гора

Македонските репрезентативци се подготвуваат за натпреварот со Црна Гора, на Европското првенство во Унгарија и Словачка. Овој дуел е клучен за двете селекции за понатамошните амбиции на првенството. Македонија и Црна Гора, во првата рунда беа поразени од Словенија, односно Данска. Пред утрешниот натпревар, селекторот на Македонија одржа прес конференција

Лазаров: Црна Гора не е за потценување, но колективно сме поквалитетни

Лазаров: Црна Гора не е за потценување, но колективно сме поквалитетни

Лазаров: Црна Гора не е за потценување, но колективно сме поквалитетни Македонската ракометна репрезентација го остави зад себе вчерашниот незаслужен пораз од Словенија на стартот од Европското првенство во Дебрецин и го насочи фокусот кон утрешниот натпревар против Црнa Гора во рамки на второто коло во групата А. Селекторот Кирил Лазаров на денешната

Лазаров: Црна Гора не е за потценување, но колективно сме поквалитетни

Лазаров: Црна Гора не е за потценување, но колективно сме поквалитетни

Македонската ракометна репрезентација го остави зад себе вчерашниот незаслужен пораз од Словенија на стартот од Европското првенство во Дебрецин и го насочи фокусот кон утрешниот натпревар против Црнa Гора во рамки на второто коло во групата А. Селекторот Кирил Лазаров на денешната прес-конференција најави дека „црвено-жолтите“ ги очекува уште еден

Црногорците се оптимисти: Можеме да ја победиме Македонија

Црногорците се оптимисти: Можеме да ја победиме Македонија

Црна Гора ќе биде вториот противник на Македонија на Европското првенство во Словачка и Унгарија. Влогот за утрешниот натпревар е голем за двете селекции, кои беа поразени во првата рунда. Македонија во тесен натпревар загуби од словенија (25:27), додека Црногорците очекувано беа поразени од фаворизираната Данска (21:30). „Нема причина против Македонија

Лазаров: Црна Гора не е за потценување, но колективно сме поквалитетни

Лазаров: Црна Гора не е за потценување, но колективно сме поквалитетни

Македонската ракометна репрезентација го остави зад себе вчерашниот незаслужен пораз од Словенија на стартот од Европското првенство во Дебрецин и го насочи фокусот кон утрешниот натпревар против Црнa Гора во рамки на второто коло во групата А. Селекторот Кирил Лазаров на денешната прес-конференција најави дека „црвено-жолтите“ ги очекува уште еден