притисни ентер »

РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: Брзи макарони
РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: Брзи макарони

РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: Брзи макарони

Потребно: 1 пакување макарони 300гр мелено месо 1 кромид 2 чешниња лук 1 лажичка оригано 1 морков 5 печени пиперки 100гр домати од конзерва 200гр кашкавал 5 лажици масло Сол Бибер Подготовка: Тестенините ставете да ги да се варат во солена вода со една лажица масло. Преостанатото масло загрејте го и пропржете ги исечканиот кромид и лук, изренадниот

Тајната на добри макарони е во сосот: Испробајте рецепт кој воодушеви милиони

Тајната на добри макарони е во сосот: Испробајте рецепт кој воодушеви милиони

Тајната на добри макарони е во сосот: Испробајте рецепт кој воодушеви милиони Ако сте љубители на тестенини, ова ќе ви стане омилен оброк. Макарони и мелено месо печени во рерна се едноставен рецепт кој се подготвува брзо, а вкусот ги воодушевува сите. Додадете сирење во бешамел сосот и ќе добиете кремаст бел сос кој само ќе го подобри вкусот на вака

Тајната на добри макарони е во сосот: Испробајте рецепт кој воодушеви милиони

Тајната на добри макарони е во сосот: Испробајте рецепт кој воодушеви милиони

Ако сте љубители на тестенини, ова ќе ви стане омилен оброк. Макарони и мелено месо печени во рерна се едноставен рецепт кој се подготвува брзо, а вкусот ги воодушевува сите. Додадете сирење во бешамел сосот и ќе добиете кремаст бел сос кој само ќе го подобри вкусот на вака подготвените тестенини. Состојки: 2 главици кромид 2 чешниња лук 400 гр мелено