притисни ентер »

5-те најскапи автомобили во историјата на Porsche
5-те најскапи автомобили во историјата на Porsche

5-те најскапи автомобили во историјата на Porsche

„Porsche“ објави видео кое кажува за најскапите автомобили на брендот што некогаш биле продадени на аукција. Во листата влегуваат учесникот од сериите „Can-Am“ – „Porsche 917/30 Spyder“ со 1200 КС, „патничката“ верзија на прототипот од сериите „Ле Ман“ – „911 GT1“, како и легендарното „956“ кое триумфираше на „24 часа Ле Ман“ во 1983-та година. „Најевтин“

Кои се најскапите модели на Porsche продадени на аукции?

Кои се најскапите модели на Porsche продадени на аукции?

Љубителите и колекционерите на автомобили неретко знаат да издвојат огромни суми за скапоцените и ретките модели од најдобрите светските производители, а возилата на Porsche секогаш се наоѓаат на врвот на листите. Најпопуларниот модел на Porsche, познатиот 911, секогаш привлекува големо внимание на аукциите, но бидејќи неговата цена се движи од 50