притисни ентер »

РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: Лековита мешавина за јакнење на имунитетот
РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: Лековита мешавина за јакнење на имунитетот

РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: Лековита мешавина за јакнење на имунитетот

Потребно: 1 тегла мед 4 лимони 300гр ореви 200гр морков 150гр суво грозје 30гр свеж ѓумбир Подготовка: Ѓумбирот и морковите излупете ги, лимонот убаво измијте го и се исечкајте. Сите состојки сомелете ги во машина за мелење месо, па додадете го медот. Убаво измешјате со дрвена лажица, масата да стане изедначена. Земајте три пати дневно по една лажица