притисни ентер »

Трка на електрични автомобили на патеката во Нирнберг- најбрз е Tesla Model S
Трка на електрични автомобили на патеката во Нирнберг- најбрз е Tesla Model S

Трка на електрични автомобили на патеката во Нирнберг- најбрз е Tesla Model S

Илон Маск и Тесла Моторс конечно ги објавија времињата за круговите за Тесла Модел С во изведбата на Кари. Најмоќниот модел на Тесла ја помина 20,6 километри долгата патека со време од неверојатни 7: 30.909, или 7: 35.579 за 20.832 километри. Моделот С возеше со просечна брзина од 166 километри на час. Ова го прави Model S дури 12 секунди побрз од

Може ли електричен автомобил на пат долг 1600 километри да биде побрз и поефикасен од бензинец?

Може ли електричен автомобил на пат долг 1600 километри да биде побрз и поефикасен од бензинец?

И покрај силната конзервативна енегргија, електричните автомобили стануваат се попопуларни и конкурентни секој ден, и по цена и по перформанси. Со цел да се споредат карактеристиките на електричниот автомобил и оној што се напојува со фосилни горива во пракса, јутуберот Маркес Браунли тргна на пат долг 1600 километри низ САД, во три различни автомобили

Трка на струја: Tesla или Porsche, кој е побрз на Нирбургринг?

Трка на струја: Tesla или Porsche, кој е побрз на Нирбургринг?

S Plaid постави нов рекорд на патеката Нирбургринг кога станува збор за електрични автомобили и ја освои титулата најбрз, пред електричниот Porsche Taycan Turbo. Илон Маск објави дека Tesla Model S Plaid „летна“ низ Нирбургринг за неверојатни 7 минути и 30,909 секунди, и овој резултат беше постигнат на конфигурацијата на патеката од 20,6 километри

Трка на струја: Tesla побрза од Porsche на Нирбургринг

Трка на струја: Tesla побрза од Porsche на Нирбургринг

S Plaid постави нов рекорд на патеката Нирбургринг кога станува збор за електрични автомобили и ја освои титулата најбрз, пред електричниот Porsche Taycan Turbo. Илон Маск објави дека Tesla Model S Plaid „летна“ низ Нирбургринг за неверојатни 7 минути и 30,909 секунди, и овој резултат беше постигнат на конфигурацијата на патеката од 20,6 километри

Тесла го има најбрзиот електричен автомобил на Нирбургринг, го надмина Поршето за 12 секунди

Тесла го има најбрзиот електричен автомобил на Нирбургринг, го надмина Поршето за 12 секунди

S Plaid постави нов рекорд на патеката кога станува збор за електрични автомобили и ја зема титулата најбрз од електричен автомобил. Илон Маск објави дека Tesla Model S Plaid проби низ Нирбургринг за неверојатни 7 минути и 30.909 секунди, и овој резултат беше постигнат на конфигурацијата на патеката на 20,6 километри. Што се однесува до подолгата конфигурација

Tesla Model S Plaid постави нов рекорд за сериски EV на Ниргургринг!

Tesla Model S Plaid постави нов рекорд за сериски EV на Ниргургринг!

Илон Маск објави дека стандардниот Tesla Model S Plaid ја минал германската патека Нирбургринг за 7: 30.909 минути, што е нов рекорд за сериски електрични автомобили. Сликата објавена од Илон Маск (Elon Musk) на Твитер (Twitter) покажува времиња од 7: 30.909 и 7: 35.579 минути, при што првиот пат е на конфигурација на патеката долга 20,6 километри,

Tesla Model S Plaid постави нов рекорд како сериски електромобил во Нирбургринг

Tesla Model S Plaid постави нов рекорд како сериски електромобил во Нирбургринг

Кога се утврди дека Nevera на Rimac Automobili е најбрзиот електричен автомобил на светот во трката на 400 метри, каде беше поразен и Tesla Model S Plaid , Илон Маск на Twitter се пофали дека Plaid поставил нов рекорд и повторно стана најбрзиот сериски произведен автомобил, чии тркала се придвижиле на легендарната тркачка стаза во Нирбургринг. Маск