притисни ентер »

Сензација во Прага – Славија во трилер подобра од Севилја, Динамо не успеа против Бенфика
Сензација во Прага – Славија во трилер подобра од Севилја, Динамо не успеа против Бенфика

Сензација во Прага – Славија во трилер подобра од Севилја, Динамо не успеа против Бенфика

Славија Прага го направи најголемото изненадување во осминафиналето на Лига Европа, откако со 4:3 во драматични продолженија ги елиминираа петкратните шампиони од ЛЕ, Севилја. Динамо Загреб пак, беше блиску до подвиг против големата Бенфика, но потклекна во продолженијата и загуби со 3:0. Славија и Севилја одиграа драматичен меч и во Шпанија, кој заврши

Сензација во Прага – Славија во трилер подобра од Севилја, Динамо не успеа против Бенфика

Сензација во Прага – Славија во трилер подобра од Севилја, Динамо не успеа против Бенфика

Славија Прага го направи најголемото изненадување во осминафиналето на Лига Европа, откако со 4:3 во драматични продолженија ги елиминираа петкратните шампиони од ЛЕ, Севилја. Динамо Загреб пак, беше блиску до подвиг против големата Бенфика, но потклекна во продолженијата и загуби со 3:0. Славија и Севилја одиграа драматичен меч и во Шпанија, кој заврши

Бенфика сепак е подобра од Динамо Загреб, Севиља елиминирана во Прага

Бенфика сепак е подобра од Динамо Загреб, Севиља елиминирана во Прага

Динамо Загреб со предност од 1-0 отпатува во Португалија, но таму загуби со 3-0 и го завршува настапот во Европа, Севиља доживеа елиминација во Прага во меч со исклучително драматичен крај. Динамо Загреб без капитенот Аријан Адеми кој се рехабилитира од операција, долго време одолеваше на нападите на Бенфика. Конечно отпорот на загрепчани го скрши

ЛИГА ЕВРОПА: Супер-голови во Лисабон… Бенфика по продолженија го запре Динамо Загреб

ЛИГА ЕВРОПА: Супер-голови во Лисабон… Бенфика по продолженија го запре Динамо Загреб

Бенфика и Славија Прага се последните патници во четвртфиналето од Лигата на Европа, откако по продолженија обезбедија место меѓу најдобрите осум во второто по квалитет европско клупско натпреварување. Бенфика откако во регуларниот дел се стекна со водство од 1-0 против Динамо Загреб, сосема доволно за продолженија по оние 0-1 од Загреб, во дополнителните

Лудило во Чешка: Славија со урнебесн гол ја шокираше Севилја во 119. минута

Лудило во Чешка: Славија со урнебесн гол ја шокираше Севилја во 119. минута

Славија Прага и Севилја го одиграа убедливо највозбудливиот осминафинален двомеч во Лига Европа, бидејќи и двата тима се ориентираа на офанзивен пристап на двата меча кои понудија многу голови и возбудувања до последен момент. По почетните 2:2 во Шпанија, Славија и Севилја го повторија овој резултат вечерва во Чешка по 90 минути игра, па така се отиде

Кјаер вечно ќе го памети голот на Траоре за елиминација на Севиља од ЛЕ

Кјаер вечно ќе го памети голот на Траоре за елиминација на Севиља од ЛЕ

Славија Прага е сензацијата на вечерта во Лига Европа, а начинот на кој чешкиот претставник ја исфрли Севиља е скоро неверојатен. Ни откако примија гол во продолжението, „бело-црвените“ не губеа надеж и најнапред израмнија на 3-3, а во 119. минута по една хаотична акција, Траоре го постигна голот за 4-3 и четвртфинале. Несреќникот кој не успеа да го

Динамо Загреб не издржа во Лисабон, вистинска драма во Прага и елиминција на Севиља

Динамо Загреб не издржа во Лисабон, вистинска драма во Прага и елиминција на Севиља

Динамо Загреб со предност од 1-0 отпатува во Португалија, но таму загуби со 3-0 и го завршува настапот во Европа, Севиља доживеа елиминација во Прага во меч со исклучително драматичен крај. Динамо Загреб без капитенот Аријан Адеми кој се рехабилитира од операција, долго време одолеваше на нападите на Бенфика. Конечно отпорот на загрепчани го скрши

Динамо немоќен во продолженијата, Славија Прага ја „урна“ Севилја

Динамо немоќен во продолженијата, Славија Прага ја „урна“ Севилја

Фудбалерите на Динамо Загреб добро се држеа во текот на целиот натпревар, но сепак потклекнаа во продолежнието па Бенфика со 3-0 успеа да обезбеди четвртфинале, Славија прага во последната минута од продолжението ја „урна“ Севилја и со 4-3 обезбеди пласман понатаму. Динамо Загреб одлично го започна натпреварот на „Естадио да Луж“, а „модрите“ можеа

Траоре во 119. минута ја елиминира Севиља, продолженијата кобни и за Динамо Загреб

Траоре во 119. минута ја елиминира Севиља, продолженијата кобни и за Динамо Загреб

Екипите на Славија Прага и Бенфика испаднаа како победници во дуелите против Севиља , односно Динамо Загреб , во единствените натпревари од осминафиналата фаза на Лига Европа, кои влегоа во дополнителните продолженија од 30 минути. Извештај од натпреварот Славија Прага - Севиља: Најтрофејниот тим во ова натпреварување, Севиља, одигра супер-атрактивен

Лудило во Прага, храбрата Славија ја елиминира Севиља!

Лудило во Прага, храбрата Славија ја елиминира Севиља!

Славија Прага е сензацијата во Лига Европа откако вечерва успеа да ја исфрли Севиља, мајсторот за освојување на трофејот во ова натпреварување. Шпанците овојпат не успеаја, се посрамотија на гостувањето кај чешкиот великан кој по долги години стагнација почна да се крева. Славија вечерва славеше со 4:3 по продолженијата откако во регуларниот дел беше