притисни ентер »

Ѓоковиќ со историска слика од Лондон: Ова се случува еднаш во животот
Ѓоковиќ со историска слика од Лондон: Ова се случува еднаш во животот

Ѓоковиќ со историска слика од Лондон: Ова се случува еднаш во животот

Тениските фанови со нетрпение го чекаат утрешниот ден во О2 арената, но пред да дојде до поселдниот танц на Рожер Федерер, големите тениски ѕвезди денеска ги одработија стандардните прес-конференции и имаа заеднички тренинг во Лондон. Лејвер Купот ќе биде последниот турнир во кариерата на тенискиот маестро од Швајцарија, кој утревечер ќе се прости

Ѓоковиќ со историска слика од Лондон: Ова се случува еднаш во животот

Ѓоковиќ со историска слика од Лондон: Ова се случува еднаш во животот

Тениските фанови со нетрпение го чекаат утрешниот ден во О2 арената, но пред да дојде до поселдниот танц на Рожер Федерер, големите тениски ѕвезди денеска ги одработија стандардните прес-конференции и имаа заеднички тренинг во Лондон. Лејвер Купот ќе биде последниот турнир во кариерата на тенискиот маестро од Швајцарија, кој утревечер ќе се прости

Мареј за „Големата четворка“: Три легенди и еден кловн

Мареј за „Големата четворка“: Три легенди и еден кловн

На претстојниот Лејвер куп, една од најголемите легенди на светскиот тенис Роџер Федерер заминува во пензија, а во лондонската „О2 Арена“ го очекува фантастичен настап. За пензионирањето на големиот Швајцарец ќе сведочат тројца од најдобрите играчи од неговата ера – Новак Ѓоковиќ, Рафаел Надал и Енди Мареј. Најмалку успешен меѓу четворицата асови секако

Ѓоковиќ: Ми беше чест да го делам теренот со тениски легенди

Ѓоковиќ: Ми беше чест да го делам теренот со тениски легенди

Роџер Федерер ќе биде во центарот на вниманието на Лејвер Куп. Швајцарскиот ас ќе одигра дубл со Рафаел Надал кој ќе биде негов последен во неговата кариера, а во Милениумската купола во близина на Темза ќе се соберат големата четворка. Во лондонската „О2 арена“, ќе бидат најдобрите од најдобрите, великаните на „белиот спорт“. Рама до рамо ќе стојат

Ѓоковиќ воодушевен: Овој момент ќе го паметам засекогаш

Ѓоковиќ воодушевен: Овој момент ќе го паметам засекогаш

Лајвер купот оваа година ќе биде посебен, последниот меч во Лондон ќе го одигра Роџер Федерер, а пред мечот Швајцарецот тренираше заедно со Ѓоковиќ, Надал и Енди Мареј. Српскиот тенисер по тренингот истакан дека моментите од теренот со неговите големи ривали вечно ќе ги памети. „Благодарен сум за приликата да бидам на ист терен со моите најголеми ривали

Надал: Заминува најважниот тенисер во мојата кариера, имавме пријателско ривалство

Надал: Заминува најважниот тенисер во мојата кариера, имавме пријателско ривалство

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал изјави дека го радува фактот што последен пат покрај себе на теренот ќе го има Роџер Федерер . Двајцата ќе играат во двојки на првиот ден од Лејвер Купот, а тоа ќе биде последен меч во професионалната кариера на швајцарскиот тенисер. „Ќе биде тешко, пред сè за Роџер без сомнение, но и за мене. На крајот на краиштата,

ФЕДЕРЕР ЌЕ ОДИГРА ВО ПАР СО НАДАЛ ЗА ЗБОГУМ Утре заедно ќе настапат против двајца Американци

ФЕДЕРЕР ЌЕ ОДИГРА ВО ПАР СО НАДАЛ ЗА ЗБОГУМ Утре заедно ќе настапат против двајца Американци

Еден од најдобрите тенисери на сите времиња Роџер Федерер утре на Лејвер купот ќе го одигра последниот натпревар во својата блескава кариера и тоа во двојки со својот голем ривал Рафаел Надал, соопштија денеска организаторите во Лондон. Федерер и Надал ќе настапат заедно против американските тенисери Џек Сок и Франческо Тиафо со што Швајцарецот ќе

Федерер потврди настап со Надал на збогување со тенисот

Федерер потврди настап со Надал на збогување со тенисот

Еден од најдобрите тенисери на сите времиња Роџер Федерер утре на Лејвер купот ќе го одигра последниот натпревар во својата блескава кариера и тоа во двојки со својот голем ривал Рафаел Надал, соопштија денеска организаторите во Лондон. Федерер и Надал ќе настапат заедно против американските тенисери Џек Сок и Франческо Тиафо со што Швајцарецот ќе

Билетите за последниот меч на Федерер се препродаваат по 8.000 фунти!

Билетите за последниот меч на Федерер се препродаваат по 8.000 фунти!

Роџер Федерер утревечер, како партнер на својот долгогодишен ривал, Рафаел Надал ќе го одигра својот последен професионален меч на Лејвер купот во Лондон и интересот е толу голем што билет за мечот во „О2 арената“ веќе се препродава со цени од над 8.000 фунти. Швајцарската тениска легенда, по долга пауза поради трите операции на коленото, овој месец

Мареј за „Големата четворка“: Три легенди и еден кловн!

Мареј за „Големата четворка“: Три легенди и еден кловн!

На претстојниот Лејвер куп, една од најголемите легенди на светскиот тенис Роџер Федерер заминува во пензија, а во лондонската „О2 Арена“ го очекува фантастичен настап. За пензионирањето на големиот Швајцарец ќе сведочат тројца од најдобрите играчи од неговата ера - Новак Ѓоковиќ, Рафаел Надал и Енди Мареј. Најмалку успешен меѓу четворицата асови секако