притисни ентер »

Апсење во тетовско, во возило пронајден кокаин
Апсење во тетовско, во возило пронајден кокаин

Апсење во тетовско, во возило пронајден кокаин

Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово нoќва околу 1:45 часот во тетовско Жеровјане ги лишиле од слобода 23-годишниот Х.Ј. и 29-годишниот Л.М. од Тетово. Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово нoќва околу 1:45 часот во тетовско Жеровјане ги лишиле од слобода 23-годишниот Х.Ј. и 29-годишниот Л.М. од Тетово.

Поради поседување кокаин приведени четири лица сите до 30 години

Поради поседување кокаин приведени четири лица сите до 30 години

– Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово, ноќеска околу 01:45 часот, во тетовско Жеровјане ги лишиле од слобода 23-годишниот Х.Ј. и 29-годишниот Л.М. од Тетово. При нивен и преглед на возилото „Фолксфаген Пасат" со тетовски регистарски таблици, во кое се наоѓале, а кое било паркирано во близина на бензинска пумпа, пронајден и одземен

Приведени двајца тетовци со кокаин

Приведени двајца тетовци со кокаин

Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово на 13.08.2019 околу 1.45 часот, во тетовско Жеровјане ги лишиле од слобода 23-годишниот Х.Ј. и 29-годишниот Л.М. од Тетово. При нивен и преглед на возилото „фолксфаген пасат“ со тетовски регистарски таблици, во кое се наоѓале, а кое било паркирано во близина на бензинска пумпа, пронајден и

Приведени четири лица за поседување кокаин

Приведени четири лица за поседување кокаин

Тетовската полиција ноќеска приведе четири лица, сите до 30 години, поради поседување кокаин кај нив додека им бил извршен претрес. Двајца биле најдени во Жеровјане, додека уште двајца во Боговиње. – Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово, ноќеска околу 01.45 часот, во тетовско Жеровјане ги лишиле од слобода 23-годишниот Х.Ј. и

Поради поседување кокаин приведени четири лица сите до 30 години

Поради поседување кокаин приведени четири лица сите до 30 години

Тетовската полиција ноќеска приведе четири лица, сите до 30 години, поради поседување кокаин кај нив додека им бил извршен претрес. Двајца биле најдени во Жеровјане, додека уште двајца во Боговиње. – Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово, ноќеска околу 01:45 часот, во тетовско Жеровјане ги лишиле од слобода 23-годишниот Х.Ј. и

Пронајден кокаин кај две лица од Тетово

Пронајден кокаин кај две лица од Тетово

Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово на утрово околу 1.45 часот, во тетовско Жеровјане ги лишиле од слобода 23-годишниот Х.Ј. и 29-годишниот Л.М. од Тетово. При нивен и преглед на возилото „фолксфаген пасат“ со тетовски регистарски таблици, во кое се наоѓале, а кое било паркирано во близина на бензинска пумпа, пронајден и одземен

Во „БМВ“ со швајцарски регистарски ознаки, пронајден кокаин

Во „БМВ“ со швајцарски регистарски ознаки, пронајден кокаин

Изутринава околу 4 часот и 25 минути, во тетовско Боговиње запрено е патничко возило „БМВ“ со швајцарски регистарски ознаки, што го управувал 30-годишниот Е.Х, а во кое се наоѓал и 29-годишниот А.Ш, двајцата од гостиварското село Добридол Изутринава околу 4 часот и 25 минути, во тетовско Боговиње запрено е патничко возило „БМВ“ со швајцарски регистарски

Уапсени четири лица за кокаин во тетовско

Уапсени четири лица за кокаин во тетовско

Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово нoќва околу 1:45 часот во тетовско Жеровјане ги лишиле од слобода 23-годишниот Х.Ј. и 29-годишниот Л.М. од Тетово. При нивен и преглед на возилото „фолксфаген пасат“ со тетовски регистарски таблици, во кое се наоѓале, а кое било паркирано во близина на бензинска пумпа, пронајден и одземен

Поради поседување кокаин приведени четири лица сите до 30 години

Поради поседување кокаин приведени четири лица сите до 30 години

Тетовската полиција ноќеска приведе четири лица, сите до 30 години, поради поседување кокаин кај нив додека им бил извршен претрес. Двајца биле најдени во Жеровјане, додека уште двајца во Боговиње. – Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово, ноќеска околу 01:45 часот, во тетовско Жеровјане ги лишиле од слобода 23-годишниот Х.Ј. и

Поради поседување кокаин приведени четири лица сите до 30 години

Поради поседување кокаин приведени четири лица сите до 30 години

Тетовската полиција ноќеска приведе четири лица, сите до 30 години, поради поседување кокаин кај нив додека им бил извршен претрес. Двајца биле најдени во Жеровјане, додека уште двајца во Боговиње. – Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово, ноќеска околу 01:45 часот, во тетовско Жеровјане ги лишиле од слобода 23-годишниот Х.Ј. и