притисни ентер »

Ферстапен за крајот на победничката серија: Навистина не ми е грижа
Ферстапен за крајот на победничката серија: Навистина не ми е грижа

Ферстапен за крајот на победничката серија: Навистина не ми е грижа

Двократниот светски шампион, Макс Ферстапен очекува неговите Ред бул повторно да се најмоќни веќе на следната трка, по крајот на лудата победничка серија на Сингапур ГП трката. Ред бул беа непоразени во 2023 со 15 победи едноподруго (серија која почна во 2022), а Ферстапен имаше 10 победи во низа пред трката на патеката „Марина беј“. По лошите квалификации,