притисни ентер »

Работнички го врати Гофри во Скендербег
Работнички го врати Гофри во Скендербег

Работнички го врати Гофри во Скендербег

Работнички по серијата засилувања, посебно во нападот, решија да се ослободат од еден напаѓач, кој беше вишок во екипата, а станува збор за Чарлс Гофри. Албанските медиуми пишуваат дека Работнички решил да го врати позајмениот Гофри во Скендербег. Да потсетиме, во екипата на Дебармаалци претходно пристигнаа Дејан Блажевски, Жунињо Кабрал и Баже Илијоски

Работнички го ослободи Чарлс Гофри, се враќа во Скендербег

Работнички го ослободи Чарлс Гофри, се враќа во Скендербег

По серијата засилувања за пролетниот дел од шампионатот, ФК Работнички се одлучи да го ослободи од обврските камерунскиот напаѓач Чарлс Гофри. 21-годишниот Гофри во редовите на „романтичарите“ беше на позајмица од албански Скендербег. Но, сега е ослободен од обврските, па, како што пренесуваат албанските медиуми, повторно се враќа во редовите на Скендербег