притисни ентер »

Фетел удри по Ферари: Ова веќе нема смисла!
Фетел удри по Ферари: Ова веќе нема смисла!

Фетел удри по Ферари: Ова веќе нема смисла!

После новиот ужасен настап на итаијански Ферари на вчераното гран-при на Силверстоун, каде Чарл Лекер заврши како четврти, а Себастијан Фетел дури 12-ти, поранешниот светски првак Фетел удри по својот тим со кој не е во најдобри односи во неговата последна година како член на „црвениот барон“. Фетел си заминува по завршувањето на оваа сезона, а ужанскиот

Фетел со критики до Ферари : Знаете дека згрешивте, нели?

Фетел со критики до Ферари : Знаете дека згрешивте, нели?

Шарл Леклерк стигна до четвртото место, а Себастијан Фетел само на 12-то место. Германецот си одмогна себесдо кога се сврте во првиот круг и падна на задниот дел од колоната. Фетел веќе подолго време не е во најдобри односи со својот тим, а потврдата за тоа дојде откако излезе со критики за својот болид . "Знаете дека згрешивте, нели?" рече тој преку

Биното: Фетел самиот е виновен за лошата трка

Биното: Фетел самиот е виновен за лошата трка

Себастијан Фетел следната година нема да вози за Ферари, така што не изненади многу што во текот на неделната трка во Силверстоун, влезе во остар напад на својот тим, обвинувајќи ги дека ја „зезнале“ стратегијата по која тој заврши на 12. место. Четирикратниот Ф1 шампион и по трката изјави дека неговиот тим не се придржувал на стратегијата која била

Фетел влезе во конфликт со Ферари

Фетел влезе во конфликт со Ферари

Пилотот на Ферари, Себастијан Фетел беше многу лут на својата екипа по трката во „Силверстон“, која ја заврши на неконкурентно 12. место. Поранешниот светски првак ги обвини лидерите на тимот дека целосно ја згрешиле стратегијата и дека ја избрале онаа што нема смисла. Фетел е, до одреден степен, виновен за ваквиот резултат, бидејќи тој веќе имаше

Фетел: Ферари многу добро знае дека згрешија

Фетел: Ферари многу добро знае дека згрешија

Пилотот на Ферари, Себастијан Фетел беше многу лут на својата екипа по трката во „Силверстон“, која ја заврши на неконкурентно 12. место. Поранешниот светски првак ги обвини лидерите на тимот дека целосно ја згрешиле стратегијата и дека ја избрале онаа што нема смисла. Фетел е, до одреден степен, виновен за ваквиот резултат, бидејќи тој веќе имаше

Фетел без влакна на јазикот: Стратегијата на Ферари беше бесмислена!

Фетел без влакна на јазикот: Стратегијата на Ферари беше бесмислена!

Перформансите на Ферари никако не можат да се наречат добри на почетокот на новата натпреварувачка сезона во Формула 1, но додека Шарл Леклер се обидува да извлече максимум од болидот, Себастијан Фетел никако не може да се справи со истиот и денеска имаше ново разочарување. Четирикратниот светски шампион заврши дури 12-ти на Силверстоун, сценарио кое

Фетел: Ферари имаа бесмислена стратегија во Силверстоун

Фетел: Ферари имаа бесмислена стратегија во Силверстоун

Себастијан Фетел прво преку радио им порача на водачите на Ферари дека згрешиле со тактиката, а по трката на која заврши на 12. место вели дека стратегијата едноставно била „бесмислена“. Фетел падна на последното место по првата кривина на трката, но потоа имаше малку прогрес, пред поради тактиката да заглави со болиди пред него, а неговиот колега

Фетел: Ферари имаа бесмислена стратегија во Силверстоун

Фетел: Ферари имаа бесмислена стратегија во Силверстоун

Себастијан Фетел прво преку радио им порача на водачите на Ферари дека згрешиле со тактиката, а по трката на која заврши на 12. место вели дека стратегијата едноставно била „бесмислена“. Фетел падна на последното место по првата кривина на трката, но потоа имаше малку прогрес, пред поради тактиката да заглави со болиди пред него, а неговиот колега

Фетел удри по тимот: Не си останавме на зборот, го направивме спротивното

Фетел удри по тимот: Не си останавме на зборот, го направивме спротивното

Формула 1 тимот на Ферари има уште еден ден за заборав откако не успеа да има барем еден свој возач на подитумот на денешната трка на „Силверстоун.“ Себастијан Фетел трката ја заврши на 12 место и уште еднаш беше на удар на навивачите, но тој реши да го впери прстот во тимот и посочи дека ако подобро реагирале во боксот ќе имале далеку подобри резултати

Фетел: Ферари имаа бесмислена стратегија во Силверстоун

Фетел: Ферари имаа бесмислена стратегија во Силверстоун

Себастијан Фетел прво преку радио им порача на водачите на Ферари дека згрешиле со тактиката, а по трката на која заврши на 12. место вели дека стратегијата едноставно била „бесмислена“. Фетел падна на последното место по првата кривина на трката, но потоа имаше малку прогрес, пред поради тактиката да заглави со болиди пред него, а неговиот колега