притисни ентер »

Зеленски предлага заеднички состанок со Путин и Бајден
Зеленски предлага заеднички состанок со Путин и Бајден

Зеленски предлага заеднички состанок со Путин и Бајден

фото: Фејсбук Украинскиот претседател, Володимир Зеленски, предлaга средба со претседателот на САД, Џо Бајден, и рускиот претседател Владимир Путин, со цел да се разговара за растечките тензии за Украина. Предлогот на Зеленски беше претставен денеска од шефот на неговиот кабинет Андриј Јермак. Оваа недела немаше напредок во преговорите меѓу Русија

Зеленски предлага заеднички состанок со Путин и Бајден

Зеленски предлага заеднички состанок со Путин и Бајден

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски, предлaга средба со претседателот на САД, Џо Бајден и рускиот претседател Владимир Путин, со цел да се разговара за растечките тензии околу Украина. Предлогот на Зеленски беше претставен денеска од шефот на неговиот кабинет, Андриј Јермак. Оваа недела немаше напредок во преговорите меѓу Русија и западните

Зеленски предлага заеднички состанок со Путин и Бајден

Зеленски предлага заеднички состанок со Путин и Бајден

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски, предлaга средба со претседателот на САД, Џо Бајден и рускиот претседател Владимир Путин, со цел да се разговара за растечките тензии околу Украина. Предлогот на Зеленски беше претставен денеска од шефот на неговиот кабинет, Андриј Јермак. Оваа недела немаше напредок во преговорите меѓу Русија и западните

САД и понудија помош на Украина по масовниот сајбер напад

САД и понудија помош на Украина по масовниот сајбер напад

САД и понудија на Украина „секаква помош што и е потребна за да се опорави“ од масовниот сајбер напад за кој Киев рече дека потекнува од Русија. Сајбер нападот со предупредувачка порака до Украинците „да се плашат и да го очекуваат најлошото“, е извршен врз веб-страниците на украинската влада во четвртокот вечерта (13-ти јануари). Хакирани украински

Украина ја обвини Русија за денешниот сајбернапад со кој беше предупредена да го очекува најлошото

Украина ја обвини Русија за денешниот сајбернапад со кој беше предупредена да го очекува најлошото

Украинската влада ја обвини Русија дека стои зад денешниот сајбернапад врз десетици државни сајтови. Околу 70 владини сајтови привремено паднаа во најголемиот напад од ваков вид во Украина во последните четири години. Пред да се исклучат, на сајтовите се појави порака во која Украинците беа предупредени да бидат уплашени и да го очекуваат најлошото

Зеленски предлага заеднички состанок со Путин и Бајден

Зеленски предлага заеднички состанок со Путин и Бајден

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски, предлaга средба со претседателот на САД, Џо Бајден, и рускиот претседател Владимир Путин, со цел да се разговара за растечките тензии за Украина. Предлогот на Зеленски беше претставен денеска од шефот на неговиот кабинет Андриј Јермак. Оваа недела немаше напредок во преговорите меѓу Русија и западните земји,

Зеленски предлага заеднички состанок со Путин и Бајден

Зеленски предлага заеднички состанок со Путин и Бајден

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски, предлaга средба со претседателот на САД, Џо Бајден, и рускиот претседател Владимир Путин, со цел да се разговара за растечките тензии за Украина. Предлогот на Зеленски беше претставен денеска од шефот на неговиот кабинет Андриј Јермак. Оваа недела немаше напредок во преговорите меѓу Русија и западните земји,

Зеленски предлага заеднички состанок со Путин и Бајден

Зеленски предлага заеднички состанок со Путин и Бајден

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски, предлaга средба со претседателот на САД, Џо Бајден и рускиот претседател Владимир Путин, со цел да се разговара за растечките тензии околу Украина. Предлогот на Зеленски беше претставен денеска од шефот на неговиот кабинет, Андриј Јермак. Оваа недела немаше напредок во преговорите меѓу Русија и западните

Столтенберг: НАТО и Украина ќе потпишат договор за кибер безбедност

Столтенберг: НАТО и Украина ќе потпишат договор за кибер безбедност

Во наредните денови НАТО и Украина ќе потпишат договор за проширена кибер соработка, вклучувајќи и го пристапот на Украина до платформата на Алијансата за размена на податоци за штетен софтвер, додаде Столтенберг.