притисни ентер »

Исполнета желбата на мадридските клубови: Реал и Атлетико нема да играат претстојниот викенд во Примера
Исполнета желбата на мадридските клубови: Реал и Атлетико нема да играат претстојниот викенд во Примера

Исполнета желбата на мадридските клубови: Реал и Атлетико нема да играат претстојниот викенд во Примера

Реал и Атлетико Мадрид нема да ги одиграат своите натпревари од редовното деветто коло во шпанската Примера претстојниов викенд, откако спортскиот Суд во Шпанија реши да ги прифати барањата на двата мадридски великани. По препорака од Ла Лига, Судот го прифати барањето за одложување на средбите Реал Мадрид – Атлетик Билбао и Гранада – Атлетико Мадрид,

Реал и Атлетико викендов нема да ги играат мечевите во Ла Лига

Реал и Атлетико викендов нема да ги играат мечевите во Ла Лига

Мадридските гиганти Реал и Атлетико викендов нема да ги одиграат своите мечеви во рамките од деветото коло во Ла Лига со Атлетик Билбао односно Гранада, поради големиот број на јужноамериканци кои имаат обврски кон своите репрезентации и нема навреме да може да се вратат во Шпанија. Ла Лига им излезе во пресрет на мадридските клубови, како што тоа

Реал и Атлетико нема да ги играат мечевите од Ла Лига овој викенд

Реал и Атлетико нема да ги играат мечевите од Ла Лига овој викенд

Мадридските фудбалски тимови на Реал и Атлетико од Мадрид овој викенд нема да ги одиграат своите мечеви во рамките од редовното деветото коло во Ла Лига со Атлетик Билбао односно Гранада, поради големиот број на јужноамериканци кои имаат обврски кон своите репрезентации и нема навреме да може да се вратат во Шпанија. Ла Лига им излезе во пресрет на

Одложени два меча од новото коло на шпанската Ла Лига

Одложени два меча од новото коло на шпанската Ла Лига

Шпанскиот Врховен совет за спорт (ЦСД) одлучи да одложи два натпревари од шпанската Ла Лига кои беа на програмата следниов викенд. Станува збор за дуелите Реал (М) – Атлетик Б. и Гранада – Атлетико. Според „Марка“, причината за оваа одлука се јужноамериканските квалификации за Светското првенство кои треба да се играат на 15 октомври. Играчите едноставно

ОФИЦИЈАЛНО: Реал Мадрид ќе го „скокне“ овој викенд во Примера

ОФИЦИЈАЛНО: Реал Мадрид ќе го „скокне“ овој викенд во Примера

Екипата на Реал Мадрид нема да игра натпревар во шпанска Примера овој викенд поради обврските на повеќето играчи на јужноамериканската фудбалска сцена. Барањето на „кралевите“ го прифати судот за спорт во Шпанија . Фаворитот за титулата во шпанската елита даде повеќе играчи во квалификациите за СП 2022 во Јужна Америка, па така, тие немаат време да

Навива за Барселона и не сака да чуе за трансфер во Реал Мадрид

Навива за Барселона и не сака да чуе за трансфер во Реал Мадрид

Интересна изјава има одличниот десен бек, а освен Кралскиот клуб во предвид не доаѓа ниту заминување во уште два гиганти што имаат европски титули Педро Поро има интересна изјава и вели дека нема шанси да игра за Реал Мадрид, иако шпанските медиуми објавија дека Кралскиот клуб се интересира за играчот на Манчестер сити, кој игра за Спортинг Лисабон