притисни ентер »

Роџерс за Манчестер јунајтед: Не сум дел од таа приказна
Роџерс за Манчестер јунајтед: Не сум дел од таа приказна

Роџерс за Манчестер јунајтед: Не сум дел од таа приказна

Менаџерот на Лестер, Брендан Роџерс, ги демантираше новинарските шпекулации, дека тој ќе биде новиот тренер на Манчестер јунајтед. Роџерс, медиумите го поврзуваа со клубот од „Олд Трафорд“ и додека Оле Гунар Солскјер беше тренер. Откако Солскјер доби отказ, Роџерс наводно е еден од најсериозните кандидати за тренер на „црвените ѓаволи“. „Тоа не е точно

Роџерс за Манчестер јунајтед: Не сум дел од таа приказна

Роџерс за Манчестер јунајтед: Не сум дел од таа приказна

Менаџерот на Лестер, Брендан Роџерс, ги демантираше новинарските шпекулации, дека тој ќе биде новиот тренер на Манчестер јунајтед. Роџерс, медиумите го поврзуваа со клубот од „Олд Трафорд“ и додека Оле Гунар Солскјер беше тренер. Откако Солскјер доби отказ, Роџерс наводно е еден од најсериозните кандидати за тренер на „црвените ѓаволи“. „Тоа не е точно

Роџерс за Манчестер јунајтед: Не сум дел од таа приказна

Роџерс за Манчестер јунајтед: Не сум дел од таа приказна

Менаџерот на Лестер, Брендан Роџерс, ги демантираше новинарските шпекулации, дека тој ќе биде новиот тренер на Манчестер јунајтед. Роџерс, медиумите го поврзуваа со клубот од „Олд Трафорд“ и додека Оле Гунар Солскјер беше тренер. Откако Солскјер доби отказ, Роџерс наводно е еден од најсериозните кандидати за тренер на „црвените ѓаволи“. „Тоа не е точно

Роџерс за Манчестер јунајтед: Не сум дел од таа приказна

Роџерс за Манчестер јунајтед: Не сум дел од таа приказна

Менаџерот на Лестер, Брендан Роџерс, ги демантираше новинарските шпекулации, дека тој ќе биде новиот тренер на Манчестер јунајтед. Роџерс, медиумите го поврзуваа со клубот од „Олд Трафорд“ и додека Оле Гунар Солскјер беше тренер. Откако Солскјер доби отказ, Роџерс наводно е еден од најсериозните кандидати за тренер на „црвените ѓаволи“. „Тоа не е точно

Менаџерското столче за Валверде

Менаџерското столче за Валверде

Трофејниот шпански стручњак, Ернесто Валверде, е последниот тренер кој се поврзува со менаџерската функција во редовите на најтрофејниот клуб во англиската Премиер лига, Манчестер Јунајтед, открија британските медиуми. „Црвените ѓаволи“ пред неколку дена ставија крај на соработката со норвешкиот стручњак Оле Гунар Солскер, кој беше посочен како главен

Роџерс за Манчестер јунајтед: Не сум дел од таа приказна

Роџерс за Манчестер јунајтед: Не сум дел од таа приказна

Менаџерот на Лестер, Брендан Роџерс, ги демантираше новинарските шпекулации, дека тој ќе биде новиот тренер на Манчестер јунајтед. Роџерс, медиумите го поврзуваа со клубот од „Олд Трафорд“ и додека Оле Гунар Солскјер беше тренер. Откако Солскјер доби отказ, Роџерс наводно е еден од најсериозните кандидати за тренер на „црвените ѓаволи“. „Тоа не е точно

Роџерс не помислува да биде тренер на Јунајтед: Тие си имаат тренер, јас сум среќен во Лестер

Роџерс не помислува да биде тренер на Јунајтед: Тие си имаат тренер, јас сум среќен во Лестер

Менаџерот на Лестер Сити, Брендан Роџерс категорично ги демантираше гласините дека ќе ги напушти „лисиците“ за да се пресели на клупата на Манчестер Јунајтед.  „Црвените ѓаволи“ привремено го назначија помошникот на Солскјер, Мајкл Керик за в.д. тренер, но медиумите го поврзуваат Роџерс како главна опција за постојан тренер на тимот од „Олд Трафорд“

Роџерс уште еднаш со коментар за интересот од Манчестер Јунајтед

Роџерс уште еднаш со коментар за интересот од Манчестер Јунајтед

Брендан Роџерс е меѓу менаџерите кои најмногу се поврзуваат со клупата на Манчестер Јунајтед. Актуелниот стратег на Лестер, речиси сигурно ќе биде земен предвид доколку „ѓаволите“ не го решат тренерското прашање сега и го одложат истото за на лето кога полесно ќе може да преговараат и со зафатените тренери. Уште еднаш на оваа тема коментар даде и самиот

Зидан пресече: Дефинитивно не оди во Јунајтед и чека повик од Париз

Зидан пресече: Дефинитивно не оди во Јунајтед и чека повик од Париз

Зидан пресече: Дефинитивно не оди во Јунајтед и чека повик од Париз З.С. Пред 4 минути Зинедин Зидан не го интересира клупата на Манчестер јунајтед/ фото: EPA-EFE/Peter Powell Зинедин Зидан ја одби официјалната понуда од Манчестер јунајтед да го наследи Оле Гунар Солскјер на клупата, бидејќи чека понуда од друго место. Зидан и сопругата не се заинтересирани

Зидан го блокира Манчестер Јунајтед во потрагата по нов тренер

Зидан го блокира Манчестер Јунајтед во потрагата по нов тренер

Откако норвешкиот стручњак Оле Гунар Солскјер доби отказ на клупата на Манчестер Јунајтед, во светските спортски медиуми доминираат шпекулациите околу тоа кој ќе го наследи на „Олд Трафорд“. Меѓу имињата кои најчесто се споменуваа се Луис Енрике, Брендан Роџерс, Лорен Блан, а од последните денови и Руди Гарсија и Ернесто Валверде. Сепак, се чини дека