притисни ентер »

Toби кариерата ја продолжува во Словенија
Toби кариерата ја продолжува во Словенија

Toби кариерата ја продолжува во Словенија

Само еден ден откако Мајк Тоби официјално ја напушти Црвена Звезда, Американецот со словенечки пасош е блиску до нов ангажман. Информациите од Словенија велат дека Цедевита Олимпија го сака Тоби. Тоби минатото лето пристигна во Звезда од Барселона, но таму не се прослави. На 30 натпревари во Евролигата на паркетот мина 10,9 минути. Во елитното европско